Praktyki studenckie

Nowoczesne technologie, ekspercka wiedza, samodzielne projekty, doświadczenie zawodowe – właśnie to czeka na Ciebie na praktykach w Volkswagen Poznań!

Dwie propozycje praktyk studenckich!

W zależności od tego, czy chcesz spędzić z nami czas w trakcie wakacji, czy w trakcie roku akademickiego, przygotowaliśmy dla Ciebie dwie propozycje.

Praktyki wakacyjne

  • 4-8 tygodni praktyk w okresie letnim w oparciu o umowę o praktykę absolwencką
  • wynagrodzenie w wysokości 3600 zł/msc brutto
  • praca na pełen etat (40 godzin w tygodniu)
  • 30 różnorodnych działów - każdy, niezależnie od uczelni, znajdzie coś dla siebie

Praktyki projektowe

  • 3-24 miesięcy praktyk w oparciu o umowę zlecenie
  • wynagrodzenie w wysokości 30 zł/h brutto
  • elastyczny czas pracy - praktyki w wymiarze maksymalnie 80 godzin miesięcznie
  • projekty z kilkunastu różnorodnych działów

A co o praktykach sądzą ich uczestnicy?

Klaudia Chomiak

Praktyki wakacyjne w Volkswagen Poznań to idealna okazja do zdobycia cennych doświadczeń i nawiązania ciekawych znajomości. Podczas dwumiesięcznej przygody miałam okazję przekonać się jak funkcjonuje fabryka samochodów użytkowych, zatrudniająca 11 000 pracowników. Pracowałam w Dziale Komunikacji i Compliance, gdzie mogłam wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów. Moim głównym zadaniem było wypromowanie konferencji Forum Rozwoju Miast. Zajmowałam się copywritingiem, prowadzeniem wydarzenia na Facebooku, pisaniem notatek prasowych czy przygotowywaniem grafik i prezentacji. Miałam okazję współpracować z Działem Projektów Strategicznych, dzięki czemu rozwinęłam swoje umiejętności organizacyjne, a także dowiedziałam się o zwinnych metodach zarządzania. Na praktykach nie było czasu na nudę - wspólnie z pracownikami Volkswagen Poznań świętowałam 25-lecie firmy na stadionie miejskim w Poznaniu. Miła atmosfera panująca w biurze i przyjazne nastawienie pracowników sprawiły, że dwa miesiące minęły zdecydowanie zbyt szybko!

Patryk Dukowicz

Byłem przez 6 miesięcy praktykantem w dziale Projektów Strategicznych. Podczas mojej praktyki poznawałem jak pracuje się metodyką zwinną. Przez ten czas dużo nauczyłem się o pracy w dużej organizacji. Polecam praktyki projektowe w VWP, gdzie nigdy nie zdarzyło mi się jak na przysłowiowej praktyce robienie ksero i parzenie kawy ;)

Kamil Dzwoniarski

Istnieje wiele możliwość startu kariery z VW Poznań. Jedną z nich jest podjęcie wyzwania i start w konkursie BeTheBest na najlepsze rozwiązanie problemu, najczęściej inżynierskiego, przedstawionego w formie case study. Wygrana oznacza, że będziemy mogli odbyć wakacyjne praktyki, podczas których będziemy udoskonalać i wdrażać nasze rozwiązanie. Same praktyki to doskonała okazja do poznania kultury organizacji a przede wszystkim, zdobycia praktycznych umiejętności od klasowych specjalistów. Volkswagen w Poznaniu to świetna organizacja pracy, uprzejmi ludzie i nowoczesne rozwiązania.