Fabryki Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów dostawczych i komponentów. Od 20 lat w Poznaniu produkujemy model VW Caddy, aktualnie 5 generacji. We Wrześni produkujemy wersje modelu VW Crafter ora MAN TGE. Poznańska odlewnia, dostarcza wysokiej jakości komponenty aluminiowe do fabryk koncernu VW na całym świecie w tym komponenty do aut elektrycznych.

Jedna firma, cztery zakłady.


Zakład Caddy w Antoninku

Główna siedziba przedsiębiorstwa  znajduje się w Poznaniu w dzielnicy Antoninek. To tutaj produkowane są popularne lekkie samochody dostawcze Caddy 5. Każdego dnia pracownicy fabryki produkują do 750 pojazdów, które trafiają do klientów z niemal całego świata. By móc to osiągnąć do zakładu trafia ponad milion części dziennie od kilkuset dostawców.

Dowiedz się więcej

Zakład Crafter Września

W fabryce we Wrześni od października 2016 roku produkowana jest nowa generacja modelu Crafter. W nowej fabryce zatrudnienie znajduje 3000 osób. Powierzchnia zakładu wynosi 220 ha, co odpowiada 300 boiskom piłkarskim.

Dowiedz się więcej

Odlewnia na Wildzie

Z tonażem na poziomie 30 000 ton rocznie jesteśmy drugą największą odlewnią w Koncernie i jedną z największych w Europie. Blisko 30% samochodów wyprodukowanych w koncernie Volkswagen AG jest wyposażona w głowicę z Poznania.

Dowiedz się więcej

Zakład w Swarzędzu

Zakład Zabudów Specjalnych oraz Park Dostawców. To tutaj samochody seryjne są dostosowywane do indywidualnych życzeń klientów. Pracownicy zakładu wykonują między innymi zabudowy dla klientów instytucjonalnych oraz zabudowy turystyczne. W Swarzędzu mieści się również Park Logistyczny dla naszych kluczowych dostawców.

Dowiedz się więcej