Zmiana w zarządzie spółki Volkswagen Poznań

09 czerwca 2021

Z dniem 1 lipca 2021 r. stanowisko członka zarządu spółki Volkswagen Poznań ds. finansów, zakupów i IT obejmie Agnieszka Olenderek. Zastąpi na tym stanowisku Hansa Joachima Godaua, który po trzech latach pracy w Poznaniu przejmie zadania kierownika obszaru Controling Produktu w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze.

Agnieszka Olenderek jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Związana z koncernem Volkswagen od ponad 25 lat. W tym czasie pełniła różne funkcje kierownicze w obszarze rachunkowości i controllingu. Podczas pobytu za granicą jako kierownik obszaru Controllingu w marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze uczestniczyła w przygotowywaniu procesu decyzyjnego dotyczącego lokalizacji nowej fabryki samochodów użytkowych koncernu Volkswagen w Polsce. W latach 2014-2016 podczas realizacji projektu budowy zakładu Volkswagen we Wrześni oraz uruchomieniu produkcji modelu VW Crafter, była odpowiedzialna za realizację celów finansowych oraz wdrożenie procesów z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej w nowym zakładzie. Obecnie kieruje Działem Controlingu zakładu we Wrześni oraz Planowania Finansowego i Treasury.
Zastosowanie nowych technologii w optymalizacji procesów przedsiębiorstwa to jej pasja zawodowa, poprzez którą wspiera organizację w realizacji celów finansowych. Prywatnie Agnieszka Olenderek jest mężatką, ma dorosłego syna i córkę.
„Życzę Agnieszce wielu sukcesów w nowej funkcji. Jestem przekonany, że jej międzynarodowe, bogate doświadczenie zawodowe przyczyni się do jeszcze wyższej wydajności naszej organizacji.”– mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o. „Jestem tym bardziej zadowolony, że Agnieszka będzie kolejną kobietą w zarządzie spółki Volkswagen Poznań. Różnorodność w strukturach zarządczych jest priorytetem całej Grupy Volkswagen” Agnieszka Olenderek na stanowisku członka zarządu ds. finansowych i IT zastąpi Hansa Joachima Godaua, który po trzech latach pracy w Poznaniu obejmie nowe zadania jako kierownik obszaru Controling Produktu w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze.
„Jednocześnie serdecznie dziękuję Hansowi Joachimowi Godau za jego dotychczasową pracę w Poznaniu” – kontynuuje Dietmar Mnich. „Na lata jego pracy w naszej spółce przypadło wiele ważnych wydarzeń – rozbudowa zakładu, uruchomienie produkcji modelu Caddy 5, a w końcu trudny dla nas wszystkich czas pandemii. Wierzę, że doświadczenia zdobyte przez Hansa Joachima w Poznaniu zostaną przez niego owocnie wykorzystane na nowym stanowisku w ramach marki Volkswagen Samochody Dostawcze.”