Zgrana ekipa w Kosewie

28 kwietnia 2014

Grupa licząca około 30 osób zjawiła się w podsłupeckim Kosewie punktualnie o godzinie 10 i szybko zabrała się do pracy. Wolontariusze tego dnia mieli przed sobą naprawdę sporo do zrobienia.  Musieli bowiem w kilka godzin złożyć 21 nowych łóżek, które miały zastąpić starsze, wysłużone już kanapy. Pracownicy, którzy na co dzień mają do czynienia z produkcją samochodów  bez problemów poradzili sobie z ich montażem.

Bardzo cieszy mnie frekwencja podczas naszej poniedziałkowej akcji. To dowód na to, że ludzie chcą bezinteresownie pomagać innym – mówi z dumą Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji, organizatorka tego „całego zamieszania”.

Jej słowa potwierdza Anna Drążkowiak, która po raz kolejny zaangażowała się na rzecz placówki w Kosewie, a na co dzień odpowiada za laboratorium zapewnienia jakości:  To naprawdę super sprawa. Nie dość, że można na chwilę oderwać się od swoich codziennych obowiązków to można jeszcze zrobić coś dobrego dla innych. To daje naprawdę sporo satysfakcji .

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku wolontariusze VW Poznań podczas wizyty w placówce m.in.  odnowili oraz wymalowali pokoje wychowanków placówki. Poniedziałkowa akcja jest zatem kontynuacją podjętych wcześniej działań. Poza nowymi łóżkami dom dziecka zyskał także nową pralkę, która z uwagi na sporą liczbę wychowanków z pewnością będzie często wykorzystywana.

To naprawdę zgrana ekipa – komplementowała na koniec szybkość prac oraz współpracę wolontariuszy z Volkswagen Pani, Iwona Gilewicz  dyrektor Domu Dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie . Bardzo się cieszę, że pracownicy firmy po raz kolejny pojawili się w naszej placówce. Ich praca oraz bezinteresowna pomoc znaczą dla nas naprawdę bardzo dużo. Jeszcze raz chciałabym serdecznie podziękować za okazane wsparcie i zaangażowanie.