Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawia nowego Volkswagena Caddy: światowa premiera modelu już w lutym

30 stycznia 2020

Nowa generacja będzie zupełnie inna, a jednak spełniająca wszystkie stawiane wcześniej wymagania: Caddy piątej generacji będzie zupełnie nowym samochodem. Praktycznie każdy aspekt tego modelu uległ przeobrażeniom. Mimo to, nowy Caddy ponownie stanie się wzorcowym pojazdem segmentu A - miejskich samochodów dostawczych do użytku komercyjnego i prywatnych samochodów rodzinnych typu MPV. Jako auto niezwykle przestronne, oferujące dwie wersje rozstawu osi, nadal spełniać będzie wszystkie zwyczajowe życzenia klientów – rzemieślników, dostawców usług, czy rodzin, dotyczące jego elastycznych możliwości transportowych i dużej swobody w codziennym użytkowaniu.

Projekty koncepcyjne nowego Caddy stają się rzeczywiste. Oczywistym jest, że w tym małym aucie dostawczym/aucie typu MPV marki Volkswagen Samochody Dostawcze, zmieni się bardzo wiele. Wersja Caddy Furgon podkreśla teraz zaufanie marki do tak funkcjonalnej i praktycznej kategorii pojazdów. Jego stylistyka wyraźnie na to wskazuje: linia dachu opada lekko ku tyłowi, krótki dotychczas rozstaw osi staje się dłuższy, a koła, na życzenie, większe. Również w pełni diodowe światła LED stają się bardziej innowacyjne: przednie reflektory optycznie wydłużają grill osłony chłodnicy i łączą się stylistycznie ze sportowymi, eleganckimi liniami bocznymi nadwozia. Projekt nowego Caddy wyraźnie podkreśla też bardziej pionowo ustawione, smukłe światła z tyłu. Wszystko się zmienia, ale duża pojemność ładunkowa i duża elastyczność wciąż pozostają. Cechy, które zawsze czyniły Caddy atrakcyjnym dla klientów zostały zachowane. Krótko mówiąc: w 100% nowy, ale cały czas w 100% Caddy.

Przykładem bardziej sportowego charakteru jest wariant osobowy tego modelu. W wersji z krótszym rozstawem osi pojazd nie tylko wygląda bardziej spokojnie, ale też w rzeczywistości jest szerszy i dłuższy. Nowy Caddy może więc być brany pod uwagę przez wielu klientów, także tych, którzy lubią sport i aktywny wypoczynek, jako interesująca, praktyczna opcja tego typu samochodu. Uwagę zwraca bez wątpienia ogromny, największy w tym segmencie, panoramiczny, szklany dach. Nowy Caddy charakteryzuje się sportowym, smukłym wyglądem o spokojnej, spójnej stylistyce. Wszystko wskazuje na to, że nowy model, po wprowadzeniu na rynek, podobnie jak poprzednik stanie się wzorem w swojej klasie.

Na pokładzie tego nowego miejskiego samochodu dostawczego/rodzinnego MPV, znajdzie się też jeszcze więcej systemów wspierających kierowcę niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Caddy jest „zawsze w sieci”, co oznacza, że praktycznie zawsze połączony jest z internetem i otrzymuje informacje w czasie rzeczywistym.

Nowy Caddy w dwóch wersjach: miejskiego samochodu dostawczego i rodzinnego MPV, zostanie po raz pierwszy przedstawiony szerokiej publiczności pod koniec lutego tego roku. Szczegóły już wkrótce!