Volkswagen Poznań zmienia polski przemysł

10 lutego 2017

Volkswagen Poznań został laureatem prestiżowego wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł” przyznawanego przez Redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Ideą projektu jest uhonorowanie firm, osób oraz instytucji, które wywarły istotny i pozytywny wpływ na zmiany w polskim przemyśle oraz gospodarce.

Lista laureatów została ogłoszona podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł, która odbyła już po raz 17. w Warszawie. „Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł" to wyróżnienia przyznawane zarówno polskim firmom, jak i obecnym na naszym rynku zagranicznym inwestorom – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. „Wśród tegorocznych laureatów znalazły się podmioty, których działalność charakteryzują innowacyjność i przedsiębiorczość, które realizują inwestycje potrzebne z perspektywy interesu naszego państwa oraz stawiają na ekspansję zagraniczną. Doceniliśmy różnorodne strategie prowadzenia biznesu – odważne konsolidacje i akwizycje, kooperacje z europejskimi liderami nowych technologii, czy też śmiałe rozszerzanie tradycyjnego portfolio produktów” – dodaje.

Volkswagen Poznan otrzymał wyróżnienie za wkład w budowanie międzynarodowej pozycji polskiej branży motoryzacyjnej i realizację nowej inwestycji, która poszerzyła portfolio produkcyjne przedsiębiorstwa w kraju. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Dyrektor Produkcji Zakładu Caddy oraz Transporter Jarosław Kurosz. „Historia, którą firma tworzy w Wielkopolsce, ma już ponad 20 lat. Przez ten czas od małej linii montażowej doszliśmy do dziennej produkcji 720 samochodów. A w ubiegłym roku wyprodukowaliśmy rekordową liczbę 185 tys. samochodów. Nasze fabryki tworzą ludzie i to jest nasza duma, a wszystko, co robimy jest naszą pasją. W sumie trzy fabryki tworzą prawie 10 tys. miejsc pracy. Jesteśmy największym pracodawcą w Wielkopolsce. To zobowiązuje, ale też napawa dumą” - mówił odbierając nagrodę Jarosław Kurosz.