Volkswagen Poznań z Politechniką Poznańską

14 kwietnia 2014

Program jest kolejnym efektem owocnej współpracy pomiędzy firmą Volkswagen Poznań i Politechniką Poznańską. Długotrwałe partnerstwo pomiędzy Uczelnią a spółką pozwoliło na wypracowanie programu, który rozpoczął się w połowie marca, a zakończy we wrześniu 2014 r. W spotkaniu inaugurującym program wezmą udział władze Politechniki Poznańskiej, Zarząd oraz Kadra kierownicza VWP oraz oczywiście uczestnicy Programu.

Chcemy, by przyszli inżynierowie mieli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do zawodu. Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej realizowany we współpracy z renomowaną firmą Volkswagen Poznań gwarantuje bardzo dobre wykształcenie i zawodowe przygotowanie naszych studentów. Wszechstronna współpraca Politechniki Poznańskiej z czołowymi firmami regionu i kraju jest naszym priorytetem – mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek, prorektor ds. współpracy z gospodarką.

Intensywny kurs nauki języka niemieckiego, bogaty program praktyk letnich, szeroki zakres szkoleń, ale przede wszystkim obecność wśród praktyków i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, to główne zalety Programu. Oferta skierowana jest do studentów wybranych wydziałów Politechniki Poznańskiej, m.in. Budowy Maszyn i Zarządzania czy Maszyn Roboczych i Transportu.

Program pozwala łączyć wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz specyfiki działów, które znajdują się w obszarze zainteresowania studentów. Co więcej, firma Volkswagen Poznań jest świadoma, iż inwestycja w pokolenie rozpoczynające swoją karierę zawodową jest kluczowa.

Swoje aplikacje do programu zgłosiło ponad stu studentów V roku Politechniki Poznańskiej.  Do procesu rekrutacji zaprosiliśmy 60 studentów, z których ostatecznie wybraliśmy 31 osób. Jestem przekonana, że wybraliśmy najlepszych kandydatów, którzy poprzez uczestnictwo w programie mają szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych VW Poznań.

Agata Pawłowska z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania, jedna z uczestniczek Programu, mówi: Udział w Programie pozwoli mi rozwinąć umiejętności zdobyte podczas studiów na Politechnice Poznańskiej. Dodatkowo mam możliwość zyskać doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie. Jest to dla mnie również ogromna szansa na zdobycie ciekawej pracy.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku VW podpisał nową umowę o współpracy z Politechniką Poznańską. Dzięki niej najlepsi studenci poznańskiej uczelni mają możliwość obycia praktyk i staży nie tylko w poznańskiej fabryce, ale również w Hanowerze, gdzie znajduje się siedziba marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W ostatnich dniach niemiecki koncern ogłosił, że wybuduje fabrykę we Wrześni, w której produkowana będzie nowa generacja modelu VW Crafter. Początek budowy zaplanowany jest na jesień tego roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 2300 osób. To także szansa dla najlepszych studentów Politechniki Poznańskiej. Planując tak ważne i duże przedsięwzięcie, jak budowa nowej fabryki, musimy myśleć również o pozyskaniu najlepszych studentów, którzy w przyszłości mają szansę współtworzyć sukces naszego przedsiębiorstwa – mówi Jolanta Musielak. Poza naszymi stałymi procesami rekrutacyjnymi związanymi z bieżącym zapotrzebowaniem, wkrótce rozpoczniemy ogromny proces rekrutacyjny związany z budową fabryki we Wrześni.  – dodaje na koniec.  

 

 

 

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Volkswagen Poznań zlokalizowany jest w Poznaniu w Województwie Wielkopolskim. Zakład utworzony został w 1993 r. jak spółka Joint Venture pomiędzy koncernem Volkswagen SA a poznańską fabryką „Tarpan”. W 1996 r. Volkswagen Poznań został w 100 % przejęty przez koncern Volkswagen SA, a rok później włączony w struktury marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Całkowita powierzchnia Zakładu, obejmująca trzy obszary, to 739 000m², z których 90% powierzchni zajmują budynki i hale produkcyjne. Pod koniec 2013 r. zatrudnienie w VW Poznań wynosiło 6.500 pracowników. W ubiegłym roku w wyprodukowano tu 170.900 lekkich samochodów użytkowych.

 

Kontakt: Piotr Danielewicz

Rzecznik Prasowy

Telefon:     (061) 876 17 84

Telefax:     (061) 876 14 73

mobile phone: +48 696 443 956

E-Mail: piotr.danielewicz@vw-poznan.pl