Volkswagen Poznań rozwija sieć dostawców

13 listopada 2017

„Jakość w przemyśle jutra” – to motto szóstej już Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych. Spotkanie organizowane przez  Volkswagen Poznań zgromadzi w Poznaniu ponad trzystu gości – czołowych producentów części samochodowych z kraju i zagranicy.

Bezpośredni kontakt z dostawcami jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań. – Tym bardziej teraz, kiedy otworzyliśmy nową fabrykę Craftera we Wrześni i mamy tam nowych dostawców. Spotkanie w Poznaniu jest doskonałą okazją do przekazania wiedzy, do wysłuchania ich opinii, wreszcie do budowania pozytywnych relacji z naszymi partnerami biznesowymi.

 W konferencji zapowiedzieli swój udział przedstawiciele między innymi takich firm jak Magna Automotive z  Tarnowa Podgórnego, Kirchhoff Polska, Magneti Matelli , Gestamp Polska, Faurecia, Valeo Autosystemy czy Robert Bosch.

Volkswagen Poznań stawia na rozwój krajowych dostawców, tworząc tym samym nowe miejsca pracy.  Każde nowe miejsce pracy przy produkcji samochodów daje trzy – cztery nowe miejsca pracy u bezpośrednich i pośrednich dostawców.

Przez dwa dni goście uczestniczyć będą w warsztatach, wykładach i dyskusjach na temat jakości produkowanych części,  współpracy oraz przyszłości przemysłu.