Volkswagen Poznań rozszerza działania prewencyjne w walce przeciw koronawirusowi

10 października 2020

„Koronawirus nie ustępuje. Tak w Polsce jak i na świecie obserwujemy znaczny wzrost liczby zakażeń. Od początku trwania pandemii wdrożyliśmy blisko 60 różnych środków zaradczych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszej załogi. Katalog ten wciąż rozwijamy i dostosowujemy do bieżącej sytuacji. Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkim zapewniamy dostęp do maseczek ochronnych, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych. Dostosowaliśmy także miejsca pracy do nowych warunków wymagających dystansu społecznego. Ważnym narzędziem są także bezpłatne testy dla pracowników w kierunku Covid-19. Dotychczas, w ramach badań finansowanych przez Volkswagen Poznań wykonano ich blisko 600. Dzięki nim skutecznie minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa na terenie zakładów. Dodatkowo, mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną w kraju podjęliśmy decyzję o poszerzeniu działań prewencyjnych i ustawieniu punktów wykonywania testów także na parkingach przyzakładowych.” mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji.

Dodatkowe punkty pobrań typu Drive Through
Od początku października każdy z pracowników Volkswagen Poznań, może dobrowolnie i bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa na zakładowym parkingu, bez konieczności wysiadania z samochodu. By tego dokonać, wystarczy, że zarejestruje się w zakładowym ambulatorium i otrzyma skierowanie od lekarza zakładowego. Skierowanie może otrzymać każdy, kto ma objawy takie jak kaszel, gorączka, duszności lub obawę, że w ostatnim czasie mógł się zarazić koronawirusem. Namioty ustawione na parkingach zakładów Volkswagen Poznań będą służyć wyłącznie pracownikom VWP. Pracownicy Volkswagen Poznań już wcześniej (od końca sierpnia) mieli możliwość wykonywania bezpłatnych testów na COVID-19 w mobilnym punkcie zlokalizowanym w Poznaniu, przy ul. Serbskiej.

O Volkswagen Poznań
Volkswagen Poznań to dziś największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w 4 zakładach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni ponad 10 000 osób. W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE, w tym także samochody elektryczne. Do Volkswagen Poznań należy także Odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych - głowic cylindrowych, obudów przekładni kierowniczych, elementów zawieszenia oraz obudów sprzęgła. We wrześniu 2019 roku odlewnia rozpoczęła seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym, To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID.3.