Volkswagen Poznań Producentem Roku

30 czerwca 2015

Volkswagen Poznań otrzymał tytuł „Manufactuer of the year” w plebiscycie „CEE Manufacturing Excellence Awards”. Nagroda przyznawana jest najlepszym przedsiębiorstwom produkcyjnym w Europie Środkowo- Wschodniej.

Prestiżowe wyróżnienie stanowi potwierdzenie sukcesów oraz osiągnięć firm  z Europy Środkowo- Wschodniej w zakresie doskonalenia organizacji produkcji w różnych aspektach. W wydarzeniu udział wzięło blisko 400 przedstawicieli z wielu różnych gałęzi przemysłu. Poza nagrodą główną, Volkswagen Poznań otrzymał również wyróżnienia w kategoriach „Sustainability and Environment” oraz „Excellence in Manufacturing Management”

Nagrody w imieniu spółki odebrał Robert Pleśnierowicz, Kierownik Lakierni powstającej fabryki w Białężycach k. Wrześni. „Lata 2014 oraz 2015 to lata strategiczne w rozwoju Volkswagen Poznań. W czerwcu uruchomiliśmy produkcję nowych modeli - Caddy4 oraz T6. W marcu ubiegłego roku została ogłoszona przez koncern VW decyzja o lokalizacji nowej fabryki produkującej model Crafter we Wrześni położonej ok. 50 km od Poznania. Wartość inwestycji związana z budową nowego zakładu wynosi powyżej 800 mln EUR. W nowej fabryce znajdzie zatrudnienie ok. 3.000 pracowników.

To jedna z największych historycznie inwestycji zagranicznych w naszym kraju. Ważnym aspektem rozwoju naszej działalności jest również utworzenie w roku 2014 działu badawczo-rozwojowego, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie ok. 50 polskich inżynierów wspierających rozwój innowacyjności nie tylko naszych produktów, ale także wzrostu znaczenia działalności R&D w branży motoryzacyjnej w Polsce” – powiedział Robert Pleśnierowicz odbierając nagrodę.

Volkswagen Poznań działa na rynku polskim od 1993 roku i jest producentem różnych wersji modelu VW Caddy oraz VW Transporter, które trafiają na motoryzacyjne rynki całego świata. W ubiegłym roku pracownicy poznańskiej fabryki wyprodukowali 175 tys. pojazdów – 150 000 modelu Caddy oraz 25 000 Transporterów, a także blisko 4 miliony komponentów do produkcji samochodów. Produkcja odbywa się obecnie w 3 lokalizacjach w Poznaniu i pobliskim Swarzędzu, a wkrótce również we Wrześni, gdzie zatrudnienie znajdzie ponad 3000 nowych pracowników. Już teraz Volkswagen Poznań z zatrudnieniem na poziomie 7000 osób jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Po uruchomieniu fabryki we Wrześni oraz planowanym zwiększeniu zatrudnienia w fabryce w Poznaniu będzie zatrudniać łącznie nawet 11 000 osób i produkować blisko 300 000 aut rocznie.