Volkswagen Poznań Laureatem Plebiscytu KNOW HEALTH 2012

20 listopada 2012

Volkswagen Poznań zdobył I miejsce w kategori Najlepsze działania CSR w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowotneji w II edycji Plebiscytu Know Health za program Checkup – zdrowotny kierunkowskaz.

Podczas Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej w dniu 7 listopada 2012 roku we Wrocławiu ogłoszono zwycięzców Plebiscytu Know Health 2012. Celem Plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych programów, zdrowych praktyk, realizowanych przez sektor publiczny oraz biznesowy w dziedzinie promocji zdrowia w Polsce. W tym roku nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: Najlepsze działania CSR w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia oraz Najlepsza inicjatywa samorządów lokalnych w dziedzinie profilaktyki i promocji zdrowia.

Volkswagen Poznań zdobył I miejsce w kategorii NAJLEPSZE DZIAŁANIA CSR W DZIEDZINIE PROMOCJI I PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ w II edycji Plebiscytu Know Health za program „Checkup – zdrowotny kierunkowskaz”. Ten właśnie projekt zdobył największą ilość głosów Kapituły Know Health. Tuż za VWP na II miejscu uplasowała się koalicja Danone, Lubella marki Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka pod wspólną nazwą Partnerstwo dla Zdrowia ze swoim programem "Śniadanie daje moc". III miejsce zajął program antynikotynowy "Easyway to stop smoking" Allen Carr.

- Volkswagen Poznań od wielu lat prowadzi politykę prozdrowotną. Zdajemy sobie sprawę bowiem, że inwestycja w zdrowie jest najlepszą i najbardziej opłacalną. Takie podejście pozwala uzyskać obopólne korzyści, zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Tym bardziej cieszy nas, że nasze działania w zakresie poprawy zdrowia pracowników zostały docenione i wyróżnione przez zewnętrzne instytucje – komentuje lek. med. Dorota Niedbalska, Kierownik działu Ochrona Zdrowia w Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Nagrodą Konkursu, oprócz tytułu Laureata Plebiscytu i Statuetki Know Health 2012 jest wyjazd szkoleniowy do państw lub organizacji realizujących innowacyjne programy promocji i profilaktyki zdrowia.
Organizatorem Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej jest Stowarzyszenie Forum Medicum, przy współpracy Wrocławskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, konsorcjum łączące Wojewodę Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Miasto Wrocław oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

„Checkup – zdrowotny kierunkowskaz” pozwala na ocenę stanu zdrowia organizmu poprzez wykonanie rozszerzonej diagnostyki laboratoryjnej oraz badań dodatkowych. Umożliwia określenie prawdopodobieństwa wystąpienia w najbliższych 10 latach takich chorób, jak zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu. Wyniki wszystkich badań są przekazywane każdemu pracownikowi w formie pisemnej oraz omówione podczas konsultacji lekarskiej podsumowującej Checkup. Regularny udział w Checkup - co 4 lata - pozwala na monitorowanie stanu zdrowia poprzez porównanie wyników z poprzedniego badania. Ponadto każdy może sprawdzić czy swoje codzienne samopoczucie odpowiada uzyskanym medycznym parametrom.
Więcej na temat programu