Volkswagen Caddy „Najlepszym samochodem firmowym roku 2016”

20 grudnia 2016

Czytelnicy prestiżowego i opiniotwórczego niemieckiego magazynu Handelsblatt wybrali Volkswagena Caddy jako najlepszy kompaktowy samochód dostawczy dla osób prowadzących działalność gospodarczą, rzemieślników, ekspertów branżowych, jak również jako idealny samochód dla młodych rodzin.

Wśród kryteriów oceny pod uwagę brane były między innymi: efektywność pracy silnika, sprawność skrzyni biegów czy zastosowane aktywne i pasywne systemy  bezpieczeństwa. Pod uwagę wzięto również komfort jazdy, a także całościowy koszt użytkowania samochodu w długim okresie.

Nagrody przyznano w 14 różnorodnych kategoriach - od małych samochodów miejskich, przez samochody dostawcze aż po samochody elektryczne. Wybór najlepszych pojazdów w poszczególnych kategoriach nastąpił na podstawie wyników ankiety on line, która dostępna była w dniach 17.08 30.09.2016. W głosowaniu udział wzięło ponad 1200 czytelników magazynu Handelsblatt.

Wcześniej Volkswagen Caddy został wyróżniony m.in. mianem „Green Van” oraz „Van of the Year 2016”.

Volkswagen Caddy nieprzerwanie od 2003 roku produkowany jest w poznańskiej fabryce Volkswagena. To jedyna fabryka w całym koncernie Volkswagen AG, w której produkowany jest ten bestsellerowy samochód dostawczy. Najnowsza IV generacja VW Caddy produkowana jest w Poznaniu od ubiegłego roku.

Dobre przyjęcie nowego Volkswagena Caddy wśród klientów i ekspertów branży motoryzacyjnej na całym świecie przyczyniło się do dobrych wyników Marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W okresie od stycznia do października tego roku Marka zanotowała ponad 9% wzrost sprzedaży dostarczając klientom na świecie ponad 390.900 pojazdów. Sprzedaż Volkswagena Caddy wyniosła w tym okresie 131 500 sztuk, co oznacza 15 % wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.