Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka

22 maja 2015

Czy szczypiorniak to rodzaj szczypiorku? Kim jest Sławomir Szmal?  Dla przeciętnego kilkulatka odpowiedź na te pytania jest z pewnością bardzo trudna. Ale nie dla wszystkich. Maluchy, które wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” nie tylko poznają prawidłowe odpowiedzi, ale też same będą mogły spróbować swoich sił w szeregu gier i zabaw z elementami piłki ręcznej.

Startuje kolejna odsłona akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”, organizowana przez zespół AZS AWF Volkswagen Poznań. Celem imprezy jest promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych oraz zarażenie ich pasją do sportu. W tegorocznym cyklu imprez dla najmłodszych weźmie udział około 200 dzieci z poznańskich oraz wrzesińskich przedszkoli. Sponsorem inicjatywy jest firma Volkswagen Poznań.

„Historia imprezy sięga października 2010 roku. „Uczymy szczypiorniaka” to spore wyzwanie, które daje nam jednocześnie bardzo dużo satysfakcji i pozwala na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa. Chcemy pokazać najmłodszym nie tylko naszą dyscyplinę, ale przede wszystkim przekonać do tego, że zabawa z piłką jest bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu i może dać dużo radości. – mówi Karolina Peda, zawodniczka i menedżer AZS AWF Volkswagen Poznań

Sponsorem Głównym imprezy, podobnie jak akademickiego zespołu seniorek,  jest firma Volkswagen Poznań. To dlatego do udziału w niej zostały zaproszone przedszkola, które zlokalizowane są w sąsiedztwie zakładów produkcyjnych spółki. W sumie programem objętych będzie około 200 dzieci z pięciu przedszkoli z Poznania oraz Wrześni.

Podczas zajęć dzieci biorą udział w szeregu zabaw i gier oraz uczą się podstawowych elementów szczypiorniaka – biegu z piłką, rzutów czy gry w roli bramkarza. „Mi najbardziej podobały się rzuty” – mówi Szymon z Przedszkola „Tęczowa Chatka” z Wrześni, które brało udział w wydarzeniu. „Ja wolałam stać na bramce„– dopowiadała po zakończonych zajęciach jego koleżanka Oliwia.

„Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” doskonale wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i promocji piłki ręcznej wśród najmłodszych. Akademiczki pokazują, jak ważne jest zaszczepienie pasji do sportu już od najmłodszych lat. A nie można zrobić tego lepiej, niż zapewniając dzieciom dużo radości i gwarantując dobrą zabawę „ – mówi Mikołaj Jóźwiak z Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Wszystkie imprezy tegorocznego cyklu odbędą się hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Terminy bezpłatnych zajęć w ramach akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” :

  • 6. maja, godz. 10:00 - 11:30 - Przedszkole "Tęczowa Chatka" z Wrześni
  • 13. maja, godz. 10:00 - 11:30 - Przedszkole nr 4 Poznań "Antoninkowe Skrzaty"
  • 20. maja, godz. 10:00 - 11:30 - Przedszkole nr 103 Poznań
  • 27. maja, godz. 10:00 - 11:30 - Przedszkole nr 54 Poznań i Przedszkole nr 115 Poznań