Uczeń ze Swarzędza wśród najlepszych absolwentów kształcenia zawodowego Koncernu VW

26 października 2015

Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Swarzędzu znalazł się w gronie najlepszych uczniów nagrodzonych przez Koncern Volkswagen w ramach programu kształcenia zawodowego.

Od 2001 roku Koncern uhonorował już blisko 400 uczniów zawodu, którzy wyróżniają się swoimi umiejętnościami, wiedzą i osiągają znakomite wyniki w nauce. W tegorocznej edycji konkursu, fabrykę Volkswagen Poznań reprezentował Maciej Szalaty - absolwent programu szkolenia zawodowego w zawodzie monter mechatronik w klasie patronackiej Zespołu Szkół  nr 1 w Swarzędzu. Po ukończeniu programu znalazł zatrudnienie w VW Poznań w obszarze Spawalni w Zakładzie 4 w Swarzędzu.

 „Dotychczas zarówno Szkoła jak i Volkswagen Poznań może pochwalić się 226 absolwentami. Spośród tych 226 osób aż 207 zostało przez nas zatrudnionych– podsumowuje Jolanta Musielak, Członek Zarządu Volkswagen Poznań ds. Personalnych.- Mogę powiedzieć, że w rzeczywistości zatrudniliśmy 100% uczniów, którzy spełnili nasze kryteria – w zakresie uzyskiwanych ocen, zaliczonych egzaminów czy posiadanych kompetencji”

Podczas gali „Best-Apprentice-Award 2015” w Wolfsburgu spotkało się 45 najlepszych absolwentów z całego świata. Wszyscy uczestniczyli  w programie kształcenia zawodowego prowadzonym przez różne marki koncernu Volkswagen. Przez cały tydzień młodzi ludzie brali udział w warsztatach, wykładach, prezentacjach. Zwieńczeniem tego międzynarodowego spotkania była uroczystość rozdania nagród oraz  osobiste gratulacje od Zarządu Koncernu VW.

Volkswagen Poznań we współpracy ze Starostwem Powiatowym już od 2005 roku realizuje program kształcenia zawodowego  z Zespołem Szkół  nr 1 w Swarzędzu. Obecnie kształci wspólnie w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych. To właśnie absolwentem tej szkoły jest nagrodzony w Niemczech Maciej Szalaty.