Świętując, nie zapominamy o innych!

02 września 2013

Poniedziałkowy koncert jubileuszowy niewątpliwie można zaliczyć do tych niesamowitych wydarzeń, które zostawią ślad nie tylko na kartach historii Volkswagen Poznań, ale także miasta.

Wyjątkowy występ Raya Wilsona –wokalisty legendarnej grupy Genesis w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej wywołał wiele pozytywnych emocji wśród publiczności zgromadzonej w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Niepowtarzalna energia bijąca ze sceny poderwała wszystkich z miejsc. Zaproszeni goście oraz uczestnicy koncertu śpiewali, klaskali i podrygiwali w rytm muzyki. Publiczność z ciężkim sercem pożegnała artystę i zakończyła muzyczną ucztę. Po niej czekała jednak na przybyłych kolejna atrakcja – multimedialna projekcja 3D na fasadzie budynku. Na ten punkt programu, jak się okazało, oprócz uczestników koncertu, czekali również licznie zebrani mieszkańcy Poznania. Nie zniechęcił ich padający deszcz i późna godzina wieczorna. Pokaz „Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii” zachwycił niezwykłymi obrazami odzwierciedlającymi firmę – nie zabrakło wirujących w tańcu robotów KUKA, motywów przyrody oraz oczywiście głównego symbolu – samochodu Caddy.

Razem możemy więcej- wesprzyj Fundację!
W tej atmosferze radości i świętowania nie można zapomnieć o celu, który przyświeca całemu przedsięwzięciu – mianowicie o wsparciu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. Podczas koncertu Prezes VWP - Michael Kleiβ przekazał Marii Witak – Prezes Fundacji symboliczny czek na kwotę 50.000 PLN, jest to kwota zebrana ze sprzedarzy biletów- cegiełek na koncert.

Volkswagen Poznań już po raz drugi pomaga tej właśnie Fundacji. W ramach akcji „1+1=3” poprzez przekazanie złotówki z comiesięcznej wypłaty pracownicy VWP udowadniają, że „Razem można więcej”. Z okazji Jubileuszu Volkswagen Poznań każdy może przyłączyć się do tej szlachetnej idei. Możliwość taką daje udział w aukcji charytatywnej na portalu Allegro. Poprzez wylicytowanie przedmiotów podarowanych przez przyjaciół Fundacji oraz partnerów VWP można dołożyć swoją „cegiełkę” na szczytny cel. Zebrane środki Fundacja przeznaczy na zakup aparatury medycznej dla Samodzielnego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Biorąc udział w aukcji, można nabyć niepowtarzalne pamiątki:

Aby znaleźć wszystkie aukcje, wpisz na Allegro.pl "1+1=3. Wesprzyj Fundację"