Rekordowy rok 2013 w Zakładzie Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań.

22 marca 2014

Rok 2013 na długo zostanie w pamięci całej załogi Zakładu Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań. Przede wszystkim był to rok rekordowej produkcji. Halę Zakładu Zabudów Specjalnych opuściło przeszło 36.000 pojazdów specjalnych. Trend do indywidualizacji produktu nie stracił na sile mimo trudnych lat w branży motoryzacyjnej. I to właśnie zamówienia od pojedynczych  klientów w ilości prawie  17.000 pojazdów były motorem napędowym Zakładu Zabudów Specjalnych.

Najliczniejsze w tej grupie były samochody z czarnym dachem. Mowa oczywiście o Caddy Edition 30.

Równie mocną pozycją w naszym planie produkcyjnym były samochody T5 ze skrzynią ładunkową, których zbudowaliśmy 6000 oraz auta napędzane gazem ziemnym w ilości prawie 4000 sztuk. Do tego wysokiego poziomu „dostosowali się” również nasi najwięksi klienci flotowi – kolej niemiecka, armia niemiecka, poczta niemiecka, Kompania Piwowarska, którzy łącznie zamówili ponad 2000 pojazdów.

Rok ten był również rekordowy z uwagi na liczbę pojazdów zbudowanych przez nas w jednym miesiącu. Takim miesiącem był dla nas kwiecień, kiedy to z naszej hali wyjechało 3751 samochodów specjalnych. Udało się zatem pobić najlepsze tego typu osiągnięcie z ubiegłego roku o ponad 300 pojazdów. Zresztą przez 2/3 roku miesięczna produkcja nie schodziła poniżej poziomu 3000 aut.

Kolejne rekordy produkcji rok do roku spowodowały, że Zakład Zabudów Specjalnych stoi przed koniecznością dalszego organizacyjnego rozwoju. W chwili obecnej trwają prace nad dalszą rozbudową Zakładu Zabudów Specjalnych. Pozwoli to na zachowanie standardów produkcyjnych oraz otworzy nowe perspektywy dla oferty produktowej.