Rekordowa produkcja marki Volkswagen Samochody Użytkowe w 2016 roku

08 stycznia 2017

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wyprodukowała w 2016 roku 477.000 samochodów – to o 2,7 procent więcej niż w roku poprzednim. Jest to najlepszy wynik w historii marki. Najwyższy wzrost odnotowano w przypadku modeli serii T oraz Caddy.

Dr. Josef Baumert, Członek Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. produkcji i logistyki, stwierdził: „Bardzo się cieszymy, że produkcja wzrosła po raz kolejny. Nasze samochody wyróżniają się wysoką jakością oraz wytrzymałością, a także są dostępne w bardzo wielu wersjach i wariantach. Każdego dnia w naszych fabrykach powstają produkty najwyższej jakości, które ceni coraz większa liczba klientów. Jesteśmy z tego dumni, a jednocześnie motywuje nas to do dalszych wysiłków. Mierzymy się z nowymi wyzwaniami, a wśród nich ze stale zmieniającym się procesem produkcji, który staje się coraz nowocześniejszy i bardziej wydajny.” Postępująca cyfryzacja i współpraca w ramach sieci, a także coraz większe współdziałanie człowieka z robotami podczas pracy w fabrykach podnoszą produkcję oraz logistykę na coraz wyższy poziom, powiedział Baumert.

Thomas Zwiebler, przewodniczący Rady Zakładowej Volkswagen Samochody Użytkowe zauważył, że rekord produkcji był możliwy „Dzięki wysokiemu zaangażowaniu, kompetencji i elastyczności załogi”. Zwiebler dodał: „Dlatego chciałbym przede wszystkim podziękować moim koleżankom i kolegom. Są oni bardzo oddani temu co robią, a klienci mocno to doceniają. W ciągu wielu lat nasza załoga sprawiła, że Bulli stał się tym, czym jest dzisiaj – popularnym i kultowym modelem”.

Sukces modeli serii T oraz Caddy

199.486 modeli T6 wyprodukowano w zeszłym roku w fabrykach w Hanowerze (172.884 pojazdów) i w Poznaniu (26.602 pojazdy). To największa liczba od 43 lat. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to wzrost o 11,6 procent.

Znacznie wzrosła również produkcja modelu Caddy. W 2016 roku z taśm poznańskiej fabryki zjechało ich 158.598 egzemplarzy – to najlepszy wynik od czasu utworzenia zakładu Volkswagen Poznań w 1993 roku. W porównaniu z rokiem 2015 liczba wyprodukowanych w 2016 roku Volkswagenów Caddy zwiększyła się o 8.248 egzemplarzy (wzrost o 5,5 procent).

Zakłady w Hanowerze i Poznaniu znacznie zwiększyły produkcję

W głównej fabryce w Hanowerze w 2016 roku powstało łącznie 189.600 samochodów (wzrost o 7,5 procenta w porównaniu z rokiem 2016, rekordowy wynik od 43 lat). Od połowy 2015 roku bramy fabryki opuściło ponad 250.000 egzemplarzy modelu T szóstej generacji.

W zakładzie w Poznaniu także odnotowano najlepszy wynik w historii – w sumie wyprodukowano tu 185.200 samochodów (wzrost o 8,5 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem).

W głównym zakładzie w Hanowerze produkowane są modele serii T oraz pick-up Amarok, w Poznaniu natomiast Caddy i Transporter. W nowo otwartej w październiku 2016 roku fabryce we Wrześni powstaje Crafter nowej generacji. Poza tym, w Pacheco w Argentynie produkowany jest także Amarok.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zatrudnia łącznie 21.000 pracowników.