Razem od 25 lat

30 października 2019

W tym roku 144 pracowników, którzy pracę w Volkswagen Poznań rozpoczęli w 1994 roku świętuje swój srebrny jubileusz pracy. W minioną środę odbyła się już druga w tym roku uroczysta kolacja, w której uczestniczyli pracownicy Volkswagen Poznań wraz z osobami towarzyszącymi, zarząd spółki oraz kierownictwo zakładów oraz przedstawiciele „NSZZ Solidarność”.

Jolanta Musielak, Członek zarządu ds. Personalnych i Organizacji „Ten uroczysty sposób świętowania srebrnego jubileuszu pracy w naszej firmie zapoczątkowaliśmy w zeszłym roku. To wspaniała okazja do tego by podziękować naszym wieloletnim pracownikom za ich lojalność i zaufanie, a ich partnerom i rodzinom za ich wieloletnie wsparcie. Związanie się na tak wiele lat z jedną firmą to dla nas najwyższa ocena jaką pracownik może wydać swojemu pracodawcy. To dowód na to, że oferujmy nie tylko stabilne zatrudnienie, ale także spełniamy potrzeby pracowników w zakresie ich rozwoju, awansu i wynagrodzenia.”

Piotr Olbryś, Przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań: „Po raz drugi spotkaliśmy się z naszymi Pracownikami i ich osobami towarzyszącymi, którzy od 25 lat współtworzą naszą firmę, a także prawie wszyscy są wieloletnimi członkami NSZZ „Solidarność”. W związku z tym pięknym jubileuszem, chciałbym podziękować wszystkim tym Koleżankom i Kolegom za współpracę i współudział w tworzeniu naszej Solidarności, oraz za przyczynienie się do tego, że Volkswagen Poznań to obecnie jeden z najatrakcyjniejszych pracodawców w Wielkopolsce.”

Podczas uroczystej kolacji jubilaci otrzymali od zarządu i dyrekcji spółki pamiątkowe, spersonalizowane zegarki oraz zestaw win. Z okazji jubileuszu pracownicy z 25-letnim stażem będą mogli także skorzystać z 3 dodatkowych dni wolnych od pracy, by móc świętować w gronie najbliższych.

Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce, a troska i dbałość o pracowników wpisana jest w jej strategię personalną. Poza świętowaniem ważnych wydarzeń, spółka inwestuje w zdrowie pracowników prowadząc przychodnie, organizując akcje profilaktyczne czy zajęcia we własnym centrum sportu i rehabilitacji. Volkswagen Poznań przywiązuje także dużą wagę do warunków pracy optymalizując stanowiska tak, aby były one przyjazne i ergonomiczne dla pracowników. Spółka jest jedną z pierwszych firm w Polsce posiadającą Pracowniczy Program Emerytalny. Obecnie wysokość składki opłacanej całkowicie przez pracodawcę to 3,5% miesięcznego wynagrodzenia pracownika.

Za swą dbałość o relacje pracownicze oraz warunki pracy Spółka w swojej 26 letniej historii została wielokrotnie wyróżniona. Wśród najcenniejszych trofeów przyznanych Volkswagen Poznań w ostatnich latach znajdują się m. in. dwie statuetki „Pracodawca przyjazny pracownikom”, przyznane przez samych pracowników firmy i wręczone przez Prezydenta RP.