Premiera samochodu z Poznania na targach w Genewie

15 marca 2015

Oczy całego motoryzacyjnego świata zwrócone są na Genewę. Podczas jednych z największych na świecie targów motoryzacyjnych zaprezentowany został nowy Volkswagen Caddy Maxi. Samochód produkowany będzie wyłącznie w fabryce Volkswagena w Poznaniu.

Na początku lutego w Poznaniu odbyła się światowa premiera nowego Volkswagena Caddy. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięło blisko 450 dziennikarzy z całego świata. Przyszła kolej na premierę następnego modelu produkowanego w poznańskiej fabryce. Podczas genewskiego salonu samochodowego marka Volkswagen Samochody Użytkowe po raz pierwszy prezentuje najnowszą wersję tego bestsellera w wydłużonym wariancie – Maxi. W ciągu jedenastu lat na całym świecie sprzedanych zostało ponad 1,5 mln samochodów poprzedniej, wielokrotnie nagradzanej generacji. Prawie jedna trzecia sprzedanych Caddy to wersja Maxi. Następca tego modelu, z rozstawem osi dłuższym o 32 centymetry w porównaniu z rozstawem osi standardowej wersji, ma nawiązać do sukcesów swojego poprzednika.

Obydwa modele – zarówno Caddy jak i Caddy Maxi produkowane będą wyłącznie w fabryce Volkswagena w Poznaniu. Od 2003 roku produkowane są tutaj poprzednie generacje tych małych samochodów użytkowych. Seryjna produkcja nowych modeli ma rozpocząć się w maju 2015 roku. W związku z koniecznością przygotowania zakłady do produkcji nowych modeli firma zainwestowała ponad 23 milionów euro w obszarze Spawalni, Lakierni oraz Montażu. Według planów do końca roku z linii produkcyjnych ma zjechać ok. 86 tys. Caddy oraz Caddy Maxi najnowszej generacji. Caddy Maxi pojawi się na rynku niemieckim, podobnie jak Caddy, pod koniec czerwca. Wkrótce potem samochód będzie dostępny także w innych krajach.

Obecnie w zakładzie w Poznaniu zatrudnionych jest ponad 7000 pracowników. Obok Volkswagena Caddy/ Caddy Maxi produkowane są tutaj także różne wersję modelu Transporter (27.400 samochodów w 2014 r.) oraz podzespoły (3,3 miliona odlewów w 2014 r.).

Ponad to we Wrześni powstaje nowy zakład, w którym od 2016 r. produkowana będzie nowa generacja Volkswagena Craftera. Tutaj utworzonych zostanie nawet nowych 3.000 miejsc pracy. Teren budowy ma 220 hektarów, co odpowiada powierzchni mniej więcej 300 boisk piłkarskich.