Poznanianki gotowe do walki w finale EBT!

20 maja 2014

Drużyna piłki ręcznej plażowej Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań przez ostatnie tygodnie przygotowywała się do udziału w Finale European Beach Handball Tour - turnieju uznawanego za Klubowe Mistrzostwa Europy. W imprezie wystąpi 10 najlepszych zespołów żeńskich i męskich, które uzyskały awans w ubiegłorocznych eliminacjach. EBT Final rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Grecji. Do Salonik poznanianki wyruszają już w poniedziałek.

„Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonał mój zespół i wierzę, że dziewczyny stać na wiele. Nasi przeciwnicy są bardzo wymagający i doświadczeni, ale my też możemy pokusić się o sprawienie niespodzianki. Na pewno sukcesem tej młodej drużyny będzie poprawienie 6. miejsca zajętego na podobnej imprezie dwa lata temu.” – mówi na kilka dni przed wyjazdem Stanisław Igel, trener poznanianek.

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań czeka duże wyzwanie. Pierwszego dnia zawodów rozegrają tylko jeden mecz z drużyną ze Szwajcarii. Dzień później na piasek wybiegną już trzykrotnie, podejmując kolejno zespoły z Hiszpanii, Norwegii i Holandii.

"W Grecji przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo utytułowanymi drużynami. Niestety sezon plażowy dopiero się rozpoczyna, dlatego nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w jakich składach na turnieju pojawią się nasi przeciwnicy. My nie mamy jednak nic do stracenia i będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat.” – dodaje Igel.

Dla sympatyków piłki ręcznej plażowej mamy dobrą informację. Zmagania polskiego zespołu będzie można śledzić na bieżąco pod adresem:

 http://www.ebtfinals2014.gr/live-streaming/livestreaming.html

 

Terminarz gier poznanianek:

30. maja

.: godz. 13:00 Beachqueens (Szwajcaria) – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

31. maja

.: godz. 12:00 Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – Club Balonmano Getasur (Hiszpania)

.: godz. 16:00 Team Norway (Norwegia) - Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

.: godz. 20:00 Paksoft Camelot - Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

 

Skład zespołu na Finał EBT

#1 Sylwia Korniluk
#3 Zuzanna Rychlewska
#4 Paulina Sowa
#5 Paula Mazurek
#7 Kamila Kirol
#9 Alicja Ślęzak
#10 Agnieszka Przybylska
#13 Karolina Pakosz
#22 Agnieszka Lewandowska
#66 Martyna Ławrecka

Trener: Stanisław Igel
Menedżer: Karolina Peda

 

źródło: azsawfpoznan.pl; facebook.com/azsawfpoznan