Piłka ręczna - start!

14 grudnia 2015

Startuje VII edycja programu rozgrywek o Puchar Volkswagen Poznań Mini Handball. Inauguracja kolejnej edycji Pucharu odbyła się we wtorek 8 grudnia o godzinie 9 w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, os. Kościuszkowców 4. Dotychczas w programie udział wzięło prawie 1500 dzieci z poznańskiego Antoninka, Wildy oraz Swarzędza. Gościem specjalnym wydarzenia był Artur Siódmiak, były wybitny reprezentant Polski, ambasador programu Mini Handball.

W programie Volkswagen Poznań Mini Handball uczestniczą 15-osobowe drużyny uczniów z klas trzecich szkół podstawowych, które rozgrywają mecze w ramach wydzielonych grup. Program cieszy się niesłabnącą popularnością.

Ta sportowa akcja pozwala dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności i pasji do piłki ręcznej. Po zakończonej rywalizacji mogą one kontynuować przygodę z piłką ręczną w ramach Akademii Szczypiorniaka – cyklu bezpłatnych zajęć prowadzonych przez zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań – wyjaśnia Monika Hajbowicz, kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań, pomysłodawczyni projektu.

Absolwenci Akademii są wzmocnieniem dla młodzieżowych klubów sportowych. Mini Handball stanowi, więc dla najmłodszych pierwszy krok do realizacji ich sportowych marzeń. Celem programu jest również promocja szczypiorniaka, jako sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego.

– Uczestnictwo w cyklu turniejów daje dzieciom możliwość nie tylko sportowego, ale również intelektualnego rozwoju. Uczy kreatywnego myślenia, współzawodnictwa, pracy w grupie, realizacji określonych celów, a co najważniejsze propaguje zdrowy tryb życia – tłumaczy swoje zaangażowanie w projekt Artur Siódmiak, reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich, wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009.

W ramach Volkswagen Poznań Mini Handball rozegranych zostanie łącznie 114 spotkań podczas 22 turniejów lokalnych. W poprzedniej edycji bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Poznaniu.  Kto w tym roku okaże się najlepszy? Dowiemy się tego na przełomie maja i czerwca 2016 podczas Wielkiego Finału VII Edycji Programu.