Oni znaleźli „X”!

30 sierpnia 2016

Poznaliśmy laureatów konkursu „Znajdź X w swoim VIN-ie” zorganizowanego z okazji wyprodukowania 2 500 000 samochodu w historii Volkswagen Poznań. Konkurs skierowany był do właścicieli samochodów wyprodukowanych w Poznaniu w latach 2003-2016.

Konkurs polegał na przesłaniu zdjęć samochodu wyprodukowanego w Poznaniu w latach 2003- 2016 oraz opisaniu historii związanej z jego użytkowaniem. Do konkursu mogli zgłosić się właściciele pojazdów, którzy na siódmym od końca miejscu w numerze VIN mają znak „X”, który wskazuje miejsce produkcji auta – właśnie poznańską fabrykę Volkswagena. Numer VIN to unikatowy i indywidualny numer, który posiada każdy samochód. Poza miejscem produkcji określa on także między innymi jego producenta oraz rok produkcji, czy wersję zamontowanego silnika.

"Przesłane zgłoszenia pokazują, że nasze samochody są niezwykle wszechstronne – w ciągu tygodnia wykorzystywane są do pracy, a w weekend potrafią być idealnym towarzyszem weekendowych rodzinnych wypadów, zarówno tych bliższych, jak i dalszych. To co nas niezwykle cieszy to duże zaufanie i zadowolenie klientów z niezawodności naszych produktów"– mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Potwierdzają to słowa Łukasza Zenkera, jednego z laureatów konkursu. Pan Łukasz posiada „Caddylaka” z silnikiem 1.9 TDI (tak zdrobniale sam nazywa swojego VW Caddy) od ponad 8 lat. Obecnie na co dzień jeżdżą nim jego rodzice, a wcześniej wykorzystywany był w rodzinnej firmie handlowej. „Caddy jest niczym członek naszej rodziny – był z nami w Chorwacji, kilka razy zwiedzał polskie wybrzeże i góry. Nie zabrakło wizyt w stolicy, na Śląsku. Jednym słowem – dużo jeździł. Doceniamy Caddy'ego za niezawodność, niespotykaną wręcz przestronność i uniwersalność, niskie spalanie i wręcz niemożliwie niskie koszty utrzymania przez te 8 lat wspólnej jazdy. Super auto – członek naszej rodziny!” – napisał w swoim zgłoszeniu Łukasz Zenker.

Czasem Volkswagen Caddy staje się czymś więcej niż członkiem rodziny i zostaje...domem na kółkach! Samochód z 2013 służy Arkadiuszowi  Hajduk na co dzień do prowadzenia własnej działalności, a w wolnym czasie zamienia się w swoisty domek na kółkach. Po otwarciu klapy ukazuje się łóżko z grubym materacem, a pod nim kuchenka i lodówka. „Wiele osób, zwłaszcza na kempingach, dziwi się, że w tym samochodzie można wygospodarować tak dużo miejsca. Jestem bardzo dumny ze wszystkich pochwał, gdyż zabudowę wykonałem sam. Idea była prosta. Mała ingerencja w samochód, szybka konwersja w samochód wypadowy za miasto przez wsadzenie skrzyni ze stelażem łóżka oraz pełna niezależność od mediów – zapas wody, gazu i prądu (drugi akumulator) na kilka dni postoju na łonie natury.” – mówi Arkadiusz Hajduk, laureat konkursu.

Zwycięzcy konkursu otrzymają podwójne zaproszenia na uroczystą galę otwarcia nowej fabryki modelu Volkswagen Crafter w Białężycach k. Wrześni w październiku tego roku, zestaw gadżetów oraz możliwość zwiedzenia fabryki w Antoninku wraz z grupą znajomych. Dodatkową atrakcją będzie przejazd na zwiedzanie jedyną na świecie limuzyną Volkswagen Caddy Strech. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.