Odwiedź Fabrykę Volkswagena podczas Motor Show i zobacz, jak wygląda produkcja samochodów

15 marca 2016

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie dla fanów motoryzacji w Polsce – Poznań Motor Show 2016. Od 31marca do 03 kwietnia  Poznań stanie się polską stolicą motoryzacji. Wyjątkową propozycję dla sympatyków motoryzacji przygotował Volkswagen Poznań. W wybranych terminach, w czasie trwania Targów firma zaprasza do odwiedzenia swojej fabryki w poznańskim Antoninku, w której produkowane są samochody użytkowe Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi oraz różne wersje modelu Volkswagen T6.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka samochodów użytkowych i komponentów. W ubiegłym roku firma wyprodukowała ponad 170 000 samochodów dostawczych: Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi oraz różne wersje modelu Volkswagen T6.

Motor Show to święto fanów motoryzacji. Dla nas to doskonała okazja do pokazania motoryzacji z innej perspektywy – z punktu widzenia produkcji i technologii, a nie gotowych modeli samochodów. Jestem przekonany, że możliwość zwiedzenia fabryki samochodów, poznanie procesów technologicznych oraz szansa ,by na własne oczy zobaczyć jak produkuje się auta to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów motoryzacji” – tłumaczy Dietmar Mnich, Dyrektor Zakładu w poznańskim Antoninku.

Podczas zwiedzania każdy z gości będzie miał szansę zapoznać się z procesem produkcyjnym Działu Budowy Karoserii oraz Działu Montażu Zakładu w Antoninku. Dzięki temu każdy ze zwiedzających zobaczy, jak powstaje gotowy samochód – od płyty podłogowej po finalny produkt.

„Ze względów bezpieczeństwa na teren naszego zakładu mogą wejść tylko osoby powyżej 15 roku życia i grupy liczące nie więcej niż 30 osób – wyjaśnia Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce. W czasie Motor Show przygotowaliśmy dwa terminy: czwartek 31 marca oraz piątek  01kwietnia. Zwiedzanie trwa około półtorej godziny. Chętnych zapraszamy o godzinie 16 lub o godzinie 18:30. Konieczne jest jednak wcześniejsza telefoniczna rejestracja . Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem 883 398 817 lub przesłanie e-mail na adres jerzy.wlodarczyk@vw-poznan.pl

Terminy zwiedzania w czasie Poznań Motor Show 2016 dla grup niezorganizowanych (indywidualnych zgłoszeń):

  • 31.03 (czwartek) godzina 16:00 i 18:30
  • 01.04 (piątek) godzina 16:00 i 18:30