Nowi Stypendyści Volkswagen Poznań podpisują umowy

18 lutego 2016

W dniu dzisiejszym 11 studentów Politechniki Poznańskiej podpisało umowy z Volkswagen Poznań, w ramach  programu stypendialnego  Engineer Development Program. Podczas trwania programu studenci odbywają w Volkswagen Poznań płatne praktyki wakacyjne, potem praktykę dyplomową,  a cały program kończy się dwuletnim stażem w pełnym wymiarze godzin. Jest to już XI edycja programu.

Program kierowany jest do studentów Politechniki Poznańskiej trzeciego roku wybranych kierunków, którzy znają język niemiecki oraz pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Cały program trwa łącznie cztery lata.

Program daje pewny start w karierę zawodową – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagen Poznań. – Młodzi ludzie przez cały czas trwania stypendium mają bowiem możliwość nabywania doświadczenia zawodowego pod okiem specjalistów z działów fachowych VWP. Jednocześnie uczą się i doskonalą język niemiecki. 28 uczestników  poprzednich, zakończonych już edycji tego programu pracuje obecnie w naszej firmie.

Jedną z nich jest Magdalena Sobieralska, która po zakończonym programie, od 2015 roku, pracuje w obszarze Budowy Pojazdów. Obecnie zaangażowana jest w projekt uruchomienia nowego zakładu Volkswagena we Wrześni.

Mam same dobre wspomnienia związane z tym programem - opowiada Magdalena Sobieralska. – Jednocześnie miałam możliwość nauki, zdobywania doświadczenia,  oraz wyjazdu do Niemiec. Naturalne zatem było dla mnie po zakończeniu programu rozpoczęcie pracy w Volkswagen Poznań.

Po podpisaniu umów studenci od połowy marca zaczną już semestr studiów na uczelni w Cottbus (Brandenburgische Technische Universität Cottbus). Podczas pobytu w Cottbus, przez pięć kolejnych miesięcy otrzymywać będą od Volkswagen Poznań  stypendium  w wysokości 2.500 PLN miesięcznie. 

Po powrocie z Niemiec  i po zakończeniu studiów stypendyści  wezmą udział w dwuletnim  stażu w docelowym dziale fachowym Volkswagen Poznań.   

Tymczasem  już w kwietniu wystartuje rekrutacja do kolejnej, XII edycji programu Engineer Development Program.