„Noc Muzeów” w fabryce Volkswagena już od rana

10 maja 2016

Volkswagen Poznań dołączył do tegorocznej edycji „Nocy Muzeów”.  Zwiedzający będą mogli zobaczyć na własne oczy jak produkowane są samochody dostawcze VW Caddy oraz T6 w poznańskiej fabryce Volkswagena.

Tegoroczna edycja „Nocy Muzeów” w Poznaniu odbędzie się w nocy z 21, na 22 maja. Dobrym wstępem do nocnych wycieczek po poznańskich muzeach może być wcześniejsze zwiedzenie hali produkcyjnych Volkswagen Poznań. Podczas zwiedzania goście fabryki będą mogli zapoznać się z procesami produkcyjnymi działu budowy karoserii oraz działu montażu. Dzięki temu każdy ze zwiedzających będzie mógł zobaczyć, jak od podstaw powstają samochody, które trafiają następnie do klientów na całym świecie.

Do dyspozycji gości są dwa terminy zwiedzania: Sobota 21.05.2016 godzina 9:30 lub 12:00.

Wycieczka po fabryce zajmuję do 2 godzin.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników w trzech funkcjonujących już zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku Spółka wyprodukowała ponad 170 000 samochodów oraz 3,3 miliona odlewów. Co ciekawe, aż co czwarty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni Volkswagen Poznań.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy mieć ukończony 15. rok życia oraz zgłosić swój udział w wydarzeniu drogą mailową poprzez wysłanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia oraz preferowana godzina zwiedzania) na adres wycieczki.vwp@vw-poznan.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 883 398 255

Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Do dyspozycji gości jest parking.