Myślenie się opłaca - czyli jak z fabryką Volkswagen Poznań zarobić 20 tysięcy złotych.

10 października 2013

Na początku października 2013 ogłosiliśmy zwycięzców konkursu Be The Best. Konkurs skierowany jest co roku do studentów poznańskich uczelni wyższych.

Jaka jest idea konkursu? Studenci przy merytorycznym wsparciu ekspertów z Volkswagen Poznań opracowują zgłoszone przez Działy Fachowe tematy konkursowe. Volkswagen zyskuje natomiast rozwiązania, które będą wykorzystane w praktyce.
Nagroda główna – 20 tysięcy złotych plus doświadczenie zdobyte podczas współpracy z Działami Fachowymi. W tym roku zaproponowaliśmy trzy tematy projektowe:

Najlepszym zespołem w temacie „Optymalizacja koncepcji systemu uszczelnienia drzwi skrzydłowych” uznano Grzegorza Dąbrowskiego i Marka Telickiego z Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Zwycięzcy otrzymali czek w wysokość 20 000 zł. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Przybylska i Ksawery Fryczyński z Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

W temacie „Ocena geometrii przetłoczeń” główną nagrodę 20 000 zł otrzymał zespół z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej - Tomasz Cegła i Paweł Buń. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Kowalczyk z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ostatnim temacie „Automatyzacja Rdzeniarni Anorganik - Automatyzacja odbioru i gratowania rdzeni” rywalizowały dwa zespoły z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Zwycięskim zespołem, który otrzymał nagrodę 20 000 zł uznano Mateusza Stachowiaka i Mateusza Przybeckiego. Drugie miejsce zajęli Mateusz Lesik i Konrad Wasilewski.
Szczegóły dotyczące konkursu Be The Best znajdziecie Państwo na stronie https://bethebest.edu.pl/.