Mój jest ten kawałek ogródka

08 czerwca 2016

Już 16.06.2016 r. (czwartek)  od godz. 16:30 pracownicy Odlewni Volkswagen Poznań wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia WILdzianie będą zakładać kolorowe ogródki w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, wokół 4 wildeckich drzew przy ul. 28 czerwca 1956 r. (na wysokości Nr 261, 253, 249, 245)

Prace polegać będą na przygotowaniu odpowiedniego podłoża oraz na sadzeniu roślin zgodnie z przygotowanym wcześniej profesjonalnym projektem ogrodniczym. Dodatkowo wykonane zostanie ogrodzenie, które chronić będzie ogródek przed zniszczeniem. 

Zaplanowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „ Mój jest ten kawałek ogródka”, który uzyskał wsparcie finansowe w czwartej edycji konkursu „ Niebieskie Granty”, w ramach którego Volkswagen Poznań wspiera inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w lokalnych społecznościach.

Celem projektu „Mój jest ten kawałek ogródka” jest znalezienie chętnych do swoistej adopcji 60 wildeckich drzew wokół, których powstaną mini ogródki. Projektowi towarzyszyć będzie szereg akcji edukacyjnych zwracających szczególną uwagę na role i znaczenie drzew w miastach.

Profesjonalny projekt zagospodarowania przestrzeni wokół drzew uzyskał akceptację i poparcie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Volkswagen Poznań zobowiązuje się do opieki nad powstałymi ogródkami w kolejnych latach.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.  Wspólnie możemy sprawić, że Wilda będzie bardziej zielona i przyjazna mieszkańcom.

W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji Tel: 662 160 405