Jakość według Volkswagen Poznań

22 listopada 2016

Już po raz piąty w Poznaniu, na zaproszenie Volkswagen Poznań, spotka się około trzystu dostawców motoryzacyjnych, firm  produkujących części samochodowe – głównych graczy polskiego rynku motoryzacyjnego. Przez dwa dni dyskutować będą między innymi na temat  jakości  w procesie  produkcji samochodów, jak i samym produkcie, a także na temat oczekiwań klientów.

Bezpośredni kontakt z naszymi dostawcami jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań. – Coroczne spotkanie w Poznaniu jest doskonałą okazją do przekazania wiedzy, do wysłuchania ich opinii, wreszcie do budowania pozytywnych relacji z naszymi partnerami biznesowymi. 

Volkswagen Poznań stawia na rozwój krajowych dostawców, tworząc tym samym nowe miejsca pracy.  – Każde nowe miejsce pracy przy produkcji samochodów daje trzy – cztery nowe miejsca pracy u bezpośrednich i pośrednich dostawców – mówi Jens Ocksen. W tej chwili około 40 procent obrotu części bezpośrednio produkcyjnych, czyli tych które znajdują się w gotowym samochodzie, generowane jest właśnie przez polskich dostawców. W sumie fabryki Volkswagen Poznań na stałe współpracują z blisko tysiącem  dostawców z całego świata.

Swój udział w konferencji w Poznaniu potwierdzili członkowie kierownictwa Volkswagen AG, Volkswagen Samochody Użytkowe, a także przedstawiciele spółek koncernowych jak Sitech, MAN oraz Volkswagen Group Polska. W tegorocznej edycji konferencji jakościowej udział weźmie rekordowa liczba 300 uczestników.

Przez dwa dni goście uczestniczyć będą w warsztatach, wykładach i dyskusjach na temat jakości produkowanych części oraz współpracy. Obecny poziom produkcji pojazdów lokuje Polskę na trzecim miejscu w regionie, za Czechami i Słowacją. Wynika to ze znacznie niższych wolumenów produkcji samochodów osobowych, podczas gdy pod względem produkcji pojazdów użytkowych Polska pozostaje niekwestionowanym liderem.