Jak zostać dostawcą Volkswagena.

20 lipca 2014

Przedstawiciele spółki zaprezentowali proces pozyskiwania nowych dostawców oraz ogólne ramy współpracy. To co istotne, na współpracę z Volkswagenem mogą liczyć nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również mniejsze  firmy.

„Fabryka każdego dnia ma bardzo duże zapotrzebowanie na części  pośrednio i bezpośrednio produkcyjne. Do tej pierwszej grupy zaliczamy wszystkie te elementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania fabryki jak np. maszyny, chemikalia,  odzież robocza, artykuły biurowe.  Części bezpośrednio produkcyjne to z kolei te wszystkie części i elementy,  które trafiają bezpośrednio do auta . Mamy oczywiście również zapotrzebowanie na całą gamę usług : cateringowych, remontowych czy teleinformatycznych.  – mów Łukasz Galus z Działu Zakupów Volkswagen Poznań. „Tak duża dywersyfikacja niezbędnych dostaw oraz ich zakres powoduje, że nawet mniejsze przedsiębiorstwa mają szanse na stałą współpracę z naszą spółką.” –dodaje na koniec.

Przedsiębiorcy  pytali przedstawicieli Volkswagena przede wszystkim o wymogi, jakim muszą sprostać by zostać dostawcą koncernu, jakich dostawców poszukuje fabryka i o to jak przebiega proces zakupowy. 

 „Mam nadzieję, że udało nam się skutecznie zachęcić lokalnych przedsiębiorców do kontaktu z nami. Obecnie ok. 40 % części bezpośrednio produkcyjnych dostarczanych do poznańskiej fabryki Volkswagena pochodzi od polskich dostawców. Procentowy udział polskich przedsiębiorstw w wolumenie części pośrednio produkcyjnych jest jeszcze e większy bo wynosi aż 80%. W związku z budową nowej fabryki Craftera chcielibyśmy nadal kontynuować nasze działania na rzecz pozyskiwania lokalnych, polskich dostawców. Każdy dostawca – niezależnie od tego czy pochodzi z Polski czy z zagranicy – musi spełniać określone wymogi jakościowe. Dlaczego poszukujemy dostawców w naszym kraju? Odpowiedź jest oczywista - korzystanie z polskich producentów oznacza dla nas ograniczenie kosztów transportu , zaś dla tych przedsiębiorstw zwiększenie przychodów oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Ważnym aspektem dla nas jest również fakt, iż pozytywnie wpływamy na rozwój polskich dostawców, a w konsekwencji na całą gospodarkę”. – tłumaczyła powody zorganizowania spotkania Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Burmistrz Wrześni, Tomasz Kałużny po spotkaniu nie krył swojego zadowolenia –„Frekwencja podczas  spotkania przerosła nasze oczekiwania.  Cieszę się, że lokalni przedsiębiorcy tak licznie zgromadzili się w Sali Sesyjnej. To dowód na to, że nie boją się stawać do przetargów z innymi firmami. Jestem przekonany, że wielu z nich zyska na budowie nowej fabryki Volkswagena.”

Pierwszym krokiem do tego, by zostać dostawcą VW jest rejestracja firmy na platformie dostawców pod adresem www.vwgroupsupply.com. Więcej informacji na ten temat : http://www.volkswagen-poznan.pl/pl/dostawcy-materialow-produkcyjnych .