Inauguracja VI Edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball

10 listopada 2014

Wkrótce Poznań stanie się stolicą szczypiorniaka dla najmłodszych. Ruszyła bowiem VI edycja rozgrywek o Puchar Volkswagen Poznań Mini Handball. Rozgrywki, którym patronuje Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej i wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej – Artur Siódmiak, będą świętem sportu zarówno dla uczestników, jak i kibiców szczypiorniaka. Dotychczas w akcji wzięło udział ponad 1000 dzieci z Poznania i Swarzędza.

Inauguracja Volkswagen Poznań Mini Handball odbyła się w czwartek, 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 87 w Poznaniu. Pojawił się na niej Artur Siódmiak, którego rzut w meczu z Norwegią podczas MŚ w piłce ręcznej w 2009 roku przeszedł do historii polskiego sportu. Już po raz piąty będzie on ambasadorem akcji.

– Uczestnictwo w cyklu turniejów daje dzieciom możliwość nie tylko sportowego, ale również intelektualnego rozwoju. Uczy kreatywnego myślenia, współzawodnictwa, pracy w grupie, realizacji określonych celów, a co najważniejsze propaguje zdrowy tryb życia – tłumaczy swoje zaangażowanie w projekt Siódmiak. – To dobrze, że takie firmy jak Volkswagen Poznań wspierają rozwój szczypiorniaka.

W programie Volkswagen Poznań Mini Handball uczestniczą 15-osobowe drużyny uczniów z klas trzecich szkół podstawowych, które rozgrywają mecze w ramach wydzielonych grup (Wilda, Antoninek i Swarzędz).

– W poprzedniej edycji programu łączna liczba dzieci, która wzięła udział w naszym programie przekroczyła magiczną barierę 1000 młodych sportowców. To dla nas spory sukces i motywacja do dalszej pracy – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań –  Zainteresowanie zawodami pokazuje, że w Poznaniu i okolicach istnieje zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Zależy nam więc na tym, by w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspierać edukację najmłodszych nie tylko w zakresie ekologii, ale również sportu.

Program pozwala dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności i pasji do piłki ręcznej. Po zakończonej  rywalizacji mogą one kontynuować przygodę z piłką ręczną w ramach Akademii Szczypiorniaka – cyklu bezpłatnych zajęć prowadzonych przez zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań. Absolwenci Akademii są wzmocnieniem dla młodzieżowych klubów sportowych. Mini Handball stanowi więc dla najmłodszych pierwszy krok do realizacji ich marzeń. Celem programu jest również promocja szczypiorniaka jako sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego.

– Jestem przekonany, że cały projekt przyczyni się do popularyzacji piłki ręcznej wśród młodych ludzi i dostarczy nam wszystkim wielu niezapomnianych emocji – zapowiada Marek Werle, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej patronującego akcji.

W ramach Volkswagen Poznań Mini Handball rozegranych zostanie łącznie 114 spotkań podczas 22 turniejów lokalnych. W poprzedniej edycji bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu.  Kto w tym roku okaże się najlepszy? Dowiemy się tego na przełomie maja i czerwca 2015 podczas Wielkiego Finału VI Edycji Programu.