Inauguracja Roku Akademickiego w Volkswagen Poznań!

22 października 2016

Wczoraj na terenie zakładu w Anoninku odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Podczas tegorocznego wydarzenia rozdaliśmy nagrody w ogólnopolskim konkursie Be The Best, przywitaliśmy nowe osoby w gronie studentów Studiów Dualnych i wręczyliśmy certyfikaty praktykantom z okazji przystąpienia do Programu Ambasadorskiego.

Wśród zaproszonych gości pojawiły się władze Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego na czele z JM Rektorem Tomaszem Łodygowskim oraz JM Rektorem Maciejem Żukowskim.

W tym roku umowy gwarantujące kształcenie w ramach Studiów Dualnych, z rąk Pani Jolanty Musielak – Członka Zarządu ds. Personalnych i Organizacji, odebrało 9 nowych Studentów. Obecnie wystartowała IV edycja studiów, a z I już zakończonej, oferty pracy w VWP otrzymało 100% uczestników.

Spośród 60 praktykantów realizujących u nas program praktyk letnich wybraliśmy ponad 20, którzy przyjęli rolę Ambasadorów Volkswagen Poznań na 8 uczelniach wyższych – polskich i nie tylko. Podczas uroczystości Marcin Jankowski – Dyrektor Personalny Zakładu Crafter, wręczył certyfikaty 9 reprezentantom programu.

Celem konkursu Be The Best jest umożliwienie studentom pracy nad realnymi tematami z życia koncernu Volkswagen. Jest to dla nich doskonała możliwość do wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej, zdobytej w czasie studiów. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 26 zespołów z 7 uczelni wyższych całej Polski. Nagrodzono 9 laureatów za innowacyjne spojrzenie oraz praktyczne i możliwe do wdrożenia projekty w 3 tematach. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 20.000 złotych oraz półroczny staż w VWP.

Wydarzenie było również okazją do przeglądu projektów studenckich wspieranych przez  Volkswagen Poznań w minionym roku. Studenci Politechniki Poznańskiej realizujący projekt PUT Motorsport zaprezentowali skonstruowany przez siebie bolid, startujący w zawodach Formuły Student. Równie innowacyjny projekt przedstawił Sylwester Szymański - pojazd jednoosobowy, którego elementy zostały wydrukowane w technologii 3D napędzany zaledwie wkrętarką.

Tradycyjna już uroczystość pozwoliła podsumować dotychczasowe osiągnięcia na drodze współpracy z uczelniami wyższymi oraz  zdefiniować nowe potrzeby w dalszej kooperacji.