Eko harce z Volkswagenem

10 lutego 2014

„Eko Harce z Volkswagenem” to tytuł projektu autorstwa ZHP Hufiec „Piast” Poznań Stare Miasto, który został laureatem programu Niebieskie Granty Volkswagen Poznań. Do jego realizacji harcerze otrzymają na w roczne bezpłatne użyczenie Volkswagena Caddy, który został wyprodukowany w poznańskiej fabryce. W ramach projektu harcerze przeprowadzą m.in. szkolenie z eco drivingu , warsztaty terenowe pod nazwą „Woda” i „Las” czy badanie jakości wód w Warcie. Odbiorcami działań będą nie tylko poszczególne drużyny harcerskie, ale także uczniowie z poznańskich i swarzędzkich podstawówek. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tej ekologicznej inicjatywie Volkswagena postanowiliśmy spróbować swoich sił, no i się udało. A samochód prezentuje się naprawdę fajnie– mówi Janusz Błaszczyk, z Hufca Piast, który odpowiadać będzie za realizację projektu- Bardzo cieszy nas zwycięstwo w konkursie.

Program „Niebieskie Granty”, którego celem jest poprawa świadomości ekologicznej wśród Wielkopolan, został zainicjowany przez Volkswagen Poznań we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia w 2012 roku. Jest adresowany do organizacji pozarządowych, przedszkoli, szkół oraz pracowników Volkswagen Poznań. W I edycji programu przyznano granty m.in. na budowę ekologicznego skweru przy szkole, montaż karmników i stworzenie ogrodu roślin miododajnych w Swarzędzu. Zwycięzców wybiera komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i Swarzędza, pracowników oraz związków zawodowych Volkswagen Poznań – Wyniki i frekwencja II edycji konkursu (nadesłano 35 wniosków) są dowodem na to, że w Wielkopolsce nie brakuje pomysłodawców ciekawych ekologicznych inicjatyw. Już dzisiaj mogę zapewnić, że w kwietniu ruszy kolejna, III już edycja programu  – mówi Monika Hajbowicz z Volkswagen Poznań.

 Pozostali laureaci II Edycji programu „Niebieskie Granty”

- Szkoła Podstawowa nr 9 w Poznaniu  – projekt „Rady na Odpady”

- Szkoła Podstawowa w Wierzonce – projekt „Zielony Szlak prowadzi nas”

- Szkoła Podstawowa w Sokolnikach – projekt „Otwieramy drzwi naturze”

- Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu  – projekt „Ekogra – edukacja poprzez zabawę”

Dlaczego „Niebieskie Granty”?

Dla Volkswagena ekologia ma kolor niebieski i promowana jest poprzez ideę Think Blue. Volkswagen Poznań to firma odpowiedzialnie podchodząca do problemów ochrony środowiska. Poza działaniami, które niwelują wpływ firmy i jej produktów na środowisko, podejmuje liczne inicjatywy poprawiające świadomość ekologiczną zarówno wśród własnych pracowników, jak i w swoim najbliższym otoczeniu. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest  stworzenie programu „Niebieskie Granty”, który wpisuje się w realizowaną przez firmę strategię zaangażowania społecznego.

 Więcej informacji na stronie http://www.niebieskiegranty.pl

 

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Volkswagen Poznań jest częścią Marki VW Samochody Użytkowe.

Jest również jedyną fabryką na świecie produkującą modele VW Caddy oraz VW Transporter z zabudową otwartą. Wchodząca w skład Spółki odlewnia jest największą odlewnią ciśnieniową w Europie. Volkswagen Poznań jest największym prywatnym pracodawcą w Wielkopolsce.

 

Kontakt:  Piotr Danielewicz

Rzecznik Prasowy

Telefon:  (061) 876 17 84

Telefax:  (061) 876 14 73

mobile phone: +48 696 443 956

E-Mail: piotr.danielewicz@vw-poznan.pl