Czas na „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”!

08 maja 2014

Co to jest  szczypiorniak? Jak zdobywa się bramkę w piłce ręcznej? Kim jest Sławomir Szmal? Dla przeciętnego kilkulatka odpowiedź na te pytania jest z pewnością bardzo trudna. Ale nie dla wszystkich. Maluchy, które wezmą udział w kolejnej edycji  akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” nie tylko poznają prawidłowe odpowiedzi, ale też same będą mogły spróbować swoich sił w szeregu gier i zabaw z elementami piłki ręcznej.

Startuje kolejna odsłona akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”, organizowana przez zespół AZS AWF Volkswagen Poznań. W tegorocznym cyklu imprez dla najmłodszych weźmie udział około 200 dzieci z czterech poznańskich przedszkoli. Sponsorem inicjatywy jest firma Volkswagen Poznań.

„Historia imprezy sięga października 2010 roku. To wtedy pojawił się pomysł na zabawę z kilkuletnimi dziećmi i pokazanie im, zapewne nowej dla nich dyscypliny, jaką jest piłka ręczna. Szybko okazało się, że projekt przyjęty został z dużym entuzjazmem i dzisiaj trudno wyobrazić sobie, żeby zabrakło go w kalendarzu naszych działań.” – mówi Karolina Peda, menedżer AZS AWF Volkswagen Poznań. „Już drugi rok z rzędu Sponsorem akcji jest firma Volkswagen Poznań, z którą współpracujemy na co dzień między innymi w ramach Akademii Szczypiorniaka, czyli szkółki piłki ręcznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że część z tych maluchów zobaczymy już za kilka lat na naszych treningach.” – dodaje Peda.

„Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” doskonale wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i promocji piłki ręcznej wśród najmłodszych. Poznanianki chcą pokazać, jak ważne jest zaszczepienie pasji do sportu już od najmłodszych lat. A nie można zrobić tego lepiej, niż zapewniając dzieciom dużo radości i gwarantując dobrą zabawę. Po zakończeniu każdego spotkania przedszkolaki zwykle jednym tchem wymieniają, co spodobało im się najbardziej: „Najbardziej podobały mi się rzuty! A ja lubiłem stać na bramce! A mnie podobało się wszystko!” Impreza przynosi jednak sporo radości nie tylko maluchom, ale także zawodniczkom – animatorkom gier i zabaw. „Zawsze z niecierpliwością czekamy na tę akcję. Lubimy szczerość i spontaniczność dzieci, z którymi zabawa daje ogromną satysfakcję.” – mówią zgodnie poznańskie akademiczki.

 

Terminarz tegorocznych imprez:

.: 6. maja (wtorek)

.: 13. maja (wtorek)

.: 20. maja (wtorek)

.: 22. maja (czwartek)

Czas trwania: 10:00 - 11:30

Miejsce: Hala Sportowa POSiR, ul. Chwiałkowskiego 36 ("Chwiałka", hala B)

 

źródło: azsawfpoznan.pl