Ćwierć stadionu w fabryce - Ty też możesz

30 lipca 2014

W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzanem zakładu Volkswagen Poznań informujemy o dodatkowych terminach wycieczek:

18.07.2014 godz. 12:00

29.07.2014 godz. 9:00 oraz 12:00

30.07.2014 godz. 9:30

31.07.2014 godz 9:30

 

Ponad 11 tysięcy osób zwiedziło w ubiegłym roku poznańską fabrykę Volkswagena. Ta liczba to mniej więcej jedna czwarta pojemności miejskiego stadionu w Poznaniu. Oznacza to, że średnio każdego dnia ubiegłego roku zakład odwiedziło 30 osób. Teraz każdy może zobaczyć jak powstaje Caddy oraz Transporter T5.

Poznańska fabryka w wakacje jeszcze bardziej otwiera się na zwiedzających. Właśnie startuje program letniego zwiedzania fabryki dla osób indywidualnych. „W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy specjalny program letniego zwiedzania. Przyjmujemy zapisy indywidualne w kilku terminach.” – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Podczas zwiedzania można zapoznać się z procesem produkcyjnym Działu Produkcji Karoserii oraz Działu Montażu Zakładu w Antoninku. Dzięki temu każdy ze zwiedzających może zobaczyć jak powstaje samochód. Poznańska fabryka, to jedyny zakład Volkswagena, w którym produkowany jest VW Caddy. Samo zwiedzanie trwa około 2 godzin.

A kto może zwiedzić zakład w Antoninku? Ze względów bezpieczeństwa na teren naszego zakładu mogą wejść tylko osoby powyżej 18 roku życia i grupy liczące nie więcej niż 30 osób– wyjaśnia Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce. W programie letniego zwiedzania udostępniamy trzy kolejne lipcowe poniedziałki – odpowiednio 14, 21 oraz 28. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 9:30 lub dla drugiej grupy o godzinie 16:30. Konieczna jest  telefoniczna rejestracja zgłoszeń. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem 61 871 4078 lub 61 887 2549. Przyjmujemy również zgłoszenia mailowe na adres: Wycieczki.VWP@vw-poznan.pl Przed wizytą należy także zapoznać się z regulaminem zwiedzania – dodaje na koniec.

W 2013 roku hale produkcyjne Volkswagena odwiedziło przeszło 11 tys. 300 osób (357 grup), które z dużym zainteresowaniem i uznaniem przyglądały się nowoczesnym procesom technologicznym. Wśród zwiedzających przeważali uczniowie z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, w tym w szczególności szkół zawodowych (łącznie 177 grup). Drugą znaczącą grupą byli przedstawiciele uczelni wyższych i funkcjonujących w nich kół naukowych (77 grup).

Co nas bardzo cieszy, zainteresowanie zwiedzeniem fabryki rośnie z każdym miesiącem. Są nawet szkoły i koła naukowe, które pojawiają się u nas kilka razy w roku. Mam nadzieję, że program letniego zwiedzania będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem i na stałe zagości w naszym kalendarzu – podsumowuje Monika Hajbowicz.

Terminy zarezerwowane dla grup niezorganizowanych (indywidualnych zgłoszeń) :

14 lipiec

21 lipiec

28 lipiec

Wycieczki rozpoczynają się o 9:30 lub dla drugiej grupy o godzinie 16:30

 Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych – tutaj produkowane są miejskie samochody dostawcze Caddy oraz Caddy Maxi na potrzeby rynków samochodowych całego świata. Powstają tu także model Transportera T5, z których wersje ze skrzynią z pojedynczą i podwójną kabiną produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem (do pobrania tutaj)