Crafter od Volkswagen Poznań dla Caritas

20 kwietnia 2018

Volkswagen Crafter, typ Kasten, który powstał w fabryce we Wrześni - to dar przekazany z okazji 25lecia firmy, przez Jensa Ocksena, Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań, na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Nasze przedsiębiorstwo od blisko 25 lat silnie związane jest z Wielkopolską. Od prawie ćwierć wieku tworzymy gospodarczy krajobraz regionu. Podejmujemy różnorodne inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych w sąsiedztwie naszych zakładów produkcyjnych, a także angażujemy się w działania ważne dla całego regionu. Cieszę się, że mogę dzisiaj z dumą przekazać jeden z naszych produktów na rzecz poznańskiego oddziału Caritas: Volkswagen Crafter. – mówi Jens Ocksen, prezes Zarządu Volkswagen Poznań. - Ten samochód z pewnością sprosta wymaganiom i oczekiwaniom organizacji, która każdego dnia pomaga wielu potrzebującym – dodaje Prezes Ocksen.

Volkswagen Crafter, który trafił do Caritasu, to Kasten z silnikiem 2.0 TDI 130 KW w kolorze białym z wysokim dachem. Wyposażony jest między innymi w manualną, sześciobiegową skrzynię biegów, wspomaganie parkowania, klimatyzację oraz tempomat. Wartość katalogowa samochodu w tej konfiguracji to ponad 120 tysięcy złotych netto.

Bardzo cieszy nas otrzymany samochód. 8 i 9 kwietnia to dla nas dwa najważniejsze dni tego roku, nie wyobrażam sobie lepszego momentu na otrzymanie takiego cennego daru - mówi ks. Marcin Janecki Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Samochód będzie służył do przewozu między innymi sprzętu rehabilitacyjnego, mebli, wszelkiego rodzaju towarów i pomocy rzeczowej, przekazywanej naszym podopiecznym – dodaje ksiądz Janecki.

Poświęcenia samochodu dokonał Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.