Akcja zebra

20 września 2015

Komenda Powiatowa Policji we Wrześni przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych dla blisko 300 uczniów Szkoły Podstawowej z Chwalibogowa w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Inicjatorem przedsięwzięcia był Volkswagen Poznań.

Spotkania odbyły się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.  Inicjatorem tej akcji była firma Volkswagen Poznań, która zakupiła dla dzieci artykuły odblaskowe takie jak szelki, opaski na rower, czapki i zawieszki, dzięki którym spotkania nabrały praktycznego wyrazu.

Zajęcia z dziećmi i edukacja z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach były efektem konsultacji Volkswagen Poznań z mieszkańcami Wrześni i miejscowości otaczających nowopowstającą fabrykę samochodów w Białężycach.  Kwestie bezpieczeństwa w ruchu wskazywane były jako jedne z najważniejszych dla mieszkańców, w które powinna zaangażować się fabryka wspierając najbliższe otoczenie. Na zajęciach z dziećmi rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz o prawidłowym zachowaniu na drodze. Uczniowie bardzo chętnie włączali się do dyskusji oraz zadawali wiele nurtujących ich pytań. Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe z których zobowiązali się korzystać.Na dzień 16 września  policjanci z KPP Września otrzymali zaproszenie od Dyrektora Szkoły Podstawowej z Chwalibogowa na spotkania z rodzicami , podczas których podsumowana została” Akcja Zebra”

W kolejnych miesiącach zaplanowane są dalsze działania z zakresu bezpieczeństwa tym razem skierowane do dorosłych uczestników ruchu drogowego.