Goldenes Siegel der Stadt Poznań für den Vorstandvorsitzender von Volkswagen Poznań

15 Januar 2020

Am Freitagabend fand im Kulturzentrum Z ein Neujahrstreffen statt, das vom Präsidenten von Poznań, Jacek Jaśkowiak, organisiert wurde. Während der Zeremonie wurde das Goldene Siegel an Jens Ocksen, Vorstandsvorsitzender von Volkswagen Poznań, verliehen.

Złota Pieczęć to honorowe wyróżnienie przyznawane osobom, które zapisały się w historii miasta i jest wyrazem uznania dla zasług dla miasta i jego mieszkańców.
W uzasadnieniu decyzji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania powiedział „Jako prezes potężnego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego nie ogranicza pan swojej działalności do murów fabryk i czterech ścian gabinetu - podkreślał w laudacji prezydent Poznania. - Zawsze mogę liczyć na pana obecność i merytoryczne wsparcie podczas różnego rodzaju debat, konferencji czy konkursów organizowanych z udziałem studentów kierunków technicznych. To właśnie takie działania udowadniają, że porozumienie pomiędzy włodarzami miasta a przedstawicielami biznesu jest niezbędne. Wierzę, że z pańską pomocą będziemy nadal tworzyć nowoczesne miasto w oparciu o elektromobilność, dbałość o środowisko, zrównoważony transport i innowacyjne rozwiązania powstające dla dobra wszystkich mieszkanek i mieszkańców dzięki synergii samorządu, biznesu i nauki.

Poznań jest pięknym, europejskim miastem, w którym panuje otwartość i tolerancja. Tutaj mieszka wuchta fajnej wiary, która wie, jak robić bejmy - tutaj można żyć, pracować i rozwijać biznes - mówił Jens Ocksen, przyjmując Złotą Pieczęć. - Dziękuję panu, panie prezydencie, za zaufanie, którym pan mnie obdarzył, jak również za niezwykle otwarty stosunek do podejmowania różnych inicjatyw, czy to z zakresu logistyki miejskiej, czy innych wymiarów życia społeczno-politycznego. Cieszę się, że Miasto Poznań jest partnerem, który jest świadomy wagi i znaczenia dobrej współpracy pomiędzy samorządem, biznesem i światem nauki. Mam nadzieję, że ten niesamowity klimat, który tutaj panuje, nie zmieni się i stale będzie przyciągał nowych mieszkańców i inwestorów.

Jens Ocksen - Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz Członek Kierownictwa Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Z koncernem Volkswagen związany od ponad 30 lat, swoje doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach m.in. kierując produkcją Transportera T4, działem montażu Transportera T4 i T5 czy Działem Zapewnienia Jakości ds. Pojazdów i Silników koncernu Volkswagen. Od 2006 roku związany z miastem Poznań, Jako prezes zarządu Volkswagen Poznań wspiera aktywnie inicjatywy lokalne w szczególności w takich obszarach jak: edukacja techniczna, bezpieczeństwo w ruchu drogowym czy działalność prośrodowiskowa. Jego zaangażowanie w regionie Wielkopolski daleko wykracza poza działalność zawodową. W wolnym czasie prowadzi gościnne wykłady na Politechnice Poznańskiej, jak również czynnie angażuje się w działalność charytatywną w regionie Wielkopolski. W 2019 roku ufundował 12 placówkom socjoterapeutycznym zlokalizowanym w Poznaniu zestawy klocków Lego Mindstorm do nauki dzieci automatyki i robotyki. Członek Rady Mentorów Urzędu Miasta Poznania. W 2018 roku uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej.