Program stypendialny - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Business Development Program to najlepszy sposób, by połączyć naukę ze zdobywaniem cennego doświadczenia zawodowego i znalezieniem pracy marzeń!

Połącz naukę ze zdobywaniem cennego doświadczenia zawodowego!

Program trwa cztery i pół roku i skierowany jest do studentów III roku wszystkich kierunków Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, znających język niemiecki lub angielski przynajmniej na poziomie B2. Jesteście gotowi na podjęcie wyzwania?

Przebieg programu

Zastanawiasz się, jak najlepiej rozpocząć swoją karierę zawodową? Zadbaj o nią już w trakcie studiów!


W ramach Business Development Program zapewnimy Ci trzy semestry praktyk zawodowych, w trakcie których zrealizujesz rozwojowe projekty w działach fachowych, dostosowując grafik do planu zajęć na studiach. Jeden semestr spędzisz także na wybranej niemieckiej uczelni w ramach programu Erasmus – od nas w tym czasie będziesz dostawać stypendium.


Kiedy zaś skończysz studia i obronisz już tytuł magistra, czekać będzie na Ciebie umowa o pracę aż na 30 miesięcy!

Co możesz zyskać?

  • zdobycie doświadczenia zawodowego na płatnych praktykach już w trakcie studiów
  • współautorstwo projektu w dziale fachowym
  • stypendium na udział w programie Erasmus na wybranej niemieckiej uczelni
  • kurs niemieckiego dopasowany do Twojej wiedzy
  • 30-miesięczny staż po zakończeniu studiów
  • możliwość napisania pracy dyplomowej w oparciu o realne projekty firmy Volkswagen Poznań

Dlaczego warto?

Tomasz Tylek

Stworzyliśmy go dla studentów, którym zależy na połączeniu studiów i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Jako uczestnik programu i pracownik VWP, poznajesz procesy funkcjonujące w firmie, uczestniczysz w projektach obszarowych a dodatkowo uczysz się języka niemieckiego i studiujesz na stypendium w Niemczech. Jest to dobra opcja dla tych, którzy już teraz poprzez realizację swojej pasji chcą zarobić własne pieniądze i rozwijać kompetencje zawodowe.

Zuzanna Dziel

Program BDP daje studentowi ogromne możliwości. Możemy w jego trakcie poznać nie tylko nowych ludzi i nawiązać wspaniałe znajomości, ale przede wszystkim zdobyć wiedzę i doświadczenie. W pracy nie czułam się jakbym była praktykantem na chwilę, tylko prawdziwym pracownikiem, z realnymi zadaniami i obowiązkami. VWP nie jest tym wielkim koncernem, który widzimy na pierwszy rzut oka, jest organizmem, który ciągle się rozwija i chce to robić również poprzez rozwój swoich pracowników.

Krzysztof Hauke

Pierwotnie planowałem jechać na Erasmusa do bardziej słonecznych krajów na południu Europy, jednak odwiedzając dział współpracy z zagranicą na polibudzie natrafiłem na plakat EDP. Program wydawał się ciekawy, więc stwierdziłem „a co mi szkodzi, może warto zmienić plany”. Tym samym trafiłem pod skrzydła Volkswagen Poznań, co okazało się trafnym wyborem. Sam pobyt w Cottbus zaowocował znajomościami  oraz przyjaźniami, które trwają do dziś. Zawodowo program dał mi też opcję miękkiego lądowania po studiach w środowisku pracy oraz ciągłego, systematycznego rozwoju. Każdemu, kto myśli o Erasmusie, program polecam tym bardziej, że dziś to już nie tylko Cottbus, ale również inne uczelnie na terenie Niemiec.