Program stypendialny - Politechnika Poznańska

Engineer Development Program to najlepszy sposób, by połączyć naukę ze zdobywaniem cennego doświadczenia zawodowego i znaleźć pracę marzeń!

Połącz naukę ze zdobywaniem cennego doświadczenia zawodowego!


Program trwa cztery i pół roku i skierowany jest do studentów III roku wszystkich kierunków Politechniki Poznańskiej, znających język niemiecki lub angielski przynajmniej na poziomie B2. Jesteście gotowi na podjęcie wyzwania?

Przebieg programu

Zastanawiasz się, jak najlepiej rozpocząć swoją karierę zawodową? Zadbaj o nią już w trakcie studiów!


W ramach Engineer Development Program zapewnimy Ci trzy semestry praktyk zawodowych, w trakcie których zrealizujesz rozwojowe projekty w działach fachowych, dostosowując grafik do planu zajęć na studiach. Jeden semestr spędzisz także na wybranej niemieckiej uczelni w ramach programu Erasmus – od nas w tym czasie będziesz dostawać stypendium.


Kiedy zaś skończysz studia i obronisz już tytuł magistra, czekać będzie na Ciebie umowa o pracę aż na 30 miesięcy!

Co możesz zyskać?

  • zdobycie doświadczenia zawodowego na płatnych praktykach już w trakcie studiów
  • współautorstwo projektu w dziale fachowym
  • stypendium na udział w programie Erasmus na wybranej niemieckiej uczelni
  • kurs niemieckiego dopasowany do Twojej wiedzy
  • 30-miesięczny staż po zakończeniu studiów
  • możliwość napisania pracy dyplomowej w oparciu o realne projekty firmy Volkswagen Poznań


Dlaczego warto?

Sandra Kuszpińska

W momencie kiedy dowiedziałam się o EDP, przebywałam na wymianie studenckiej w Berlinie. Program okazał się być odpowiedzią na wszystkie moje pytania. Mogłam dalej rozwijać swoje umiejętności językowe i pozyskiwać doświadczenie w światowej sławy organizacji.  Program wspierał mnie również na drodze naukowej, dzięki VWP mogłam ponownie wyjechać do Niemiec i poznać kolejną uczelnię, tym razem Politechnikę w Dreźnie. To nie koniec przygód, właśnie otrzymałam kolejną szansę i niebawem wyjeżdżam na praktyki do centrali Porsche w Stuttgarcie.

Przemysław Wojtera

Obecnie jestem na ostatnim etapie programu, odbywam dwuletni program stażowy. EDP jest super - to wielka przygoda z koncernem VWP. Rozpoczynając od samego wyjazdu na studia do Niemiec, poprzez współpracę z grupami projektowymi, kończąc na udziale w konferencjach, warsztatach fachowych. Mam tu możliwość zastosowania w praktyce swoich umiejętności i szybkie zdobycie doświadczenia zawodowego. Współpraca z VWP bardzo procentuje, a zaangażowanie podczas programu zostaje szybko zauważone i docenione. Moja rada - działajcie !!!

Stanisław Stołowski

EDP w Volkswagen Poznań to nie tylko sama praca, jak w większości programów praktyk studenckich.  Program ten zapewnia również wyjazd na semestr studiów do dowolnego miasta w Niemczech, a co się z tym wiąże  możliwość sprawdzenia się w nowych warunkach, poznanie znajomych z całego świata czy podszlifowanie języka, nie martwiąc się o aspekty finansowe. Gdybym mógł, to wziąłbym w nim udział raz jeszcze!