Zakład Zabudów Specjalnych

Głównym zadaniem Zakładu Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań jest przystosowywanie samochodów bazowych do indywidualnych potrzeb klientów. Często oferta fabryczna wyposażenia jest niewystarczająca dla naszego klienta, dlatego aby sprostać wymaganiom klienta, koniecznym jest doposażenie samochodu podstawowego w zabudowę specjalną. Na zamówienie klienta opracowuje się tutaj konstrukcje i produkuje samochody specjalistyczne na bazie Caddy, Caddy Maxi i Transportera T6.

Naszymi klientami są zarówno klienci indywidualni jak również zbiorowi tacy jak poczta, policja czy wojsko.
Pierwsze zabudowy specjalne na bazie TransporteraT4 powstały w poznańskiej fabryce już w roku 1996. Kamieniem milowym w życiu Zakładu Zabudów Specjalnych było uruchomienie w Poznaniu w roku 2003 seryjnej produkcji Caddy i T5. Od tego momentu mogliśmy wykorzystać łatwą dostępność samochodów bazowych i konstruować zabudowy specjalne przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta. W ten sposób powstał Caddy dla poczty niemieckiej, Tramper, Caddy z napędem na gaz CNG i wiele innych.Na szczególne okazje wykonujemy zabudowy, które mają pełnić tylko i wyłącznie funkcje prezentacyjne. Zabudowy nie trafiają do sprzedaży, są jednak dla nas wyśmienitą okazją, aby sprawdzić nasze możliwości i puścić wodze fantazji.

Dzisiaj nasza produkcja zlokalizowana jest w zakładzie w Swarzędzu. Mamy do dyspozycji blisko 5 tyś m2 powierzchni produkcyjnej uzbrojonej w nowoczesne miejsca pracy. Jeżeli chcecie się Państwo dowiedzieć więcej o możliwościach naszego zakładu, zapraszamy do obejrzenia przykładowych przebudów na bazie Caddy, Caddy Maxi i Transporter T6. Zamówienie samochodu z zabudową specjalną odbywa się poprzez dealera lub importera VW w danym kraju.