Wszystko o kształceniu zawodowym w VWP

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu jest naszym oficjalnym partnerem już od 2005 roku. Jednakże od roku 2011 sukcesywnie poszerzamy naszą współpracę, we współpracy z w/w placówką proponujemy obecnie naukę w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.

Cały czas stawiamy na rozwój kształcenia zawodowego w naszej firmie, w roku 2015 rozpoczęliśmy współpracę z Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni. Odbywać się tam będzie nauka w klasie o profilu: mechanik precyzyjny.

Poza Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni, naszymi pośrednimi partnerami są Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. oraz Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. W placówkach tych nasi uczniowie pod okiem specjalistów nabywają doświadczeń praktyczno-warsztatowych w szerokim zakresie.

Jak długo trwa kształcenie?

Nauka w każdej z klas trwa 3 lata.

Co oferujemy?

  1. Umowę o pracę na czas trwania nauki
  2. Możliwość zdobycia fachowej wiedzy i kwalifikacji w renomowanym koncernie
  3. Rozwijanie umiejętności technicznych
  4. Wprowadzenie w życie zawodowe dzięki współpracy z doświadczoną kadrą
  5. Szerszy program nauki języka niemieckiego oraz przedmiotów technicznych
  6. Opcjonalnie oferowane są egzaminy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej AHK nadającej prestiżowe certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu w wielu krajach Unii Europejskiej
  7. Dla najlepszych organizowane są zjazdy integracyjne za granicą
  8. Po ukończeniu kształcenia, najlepsi absolwenci mają możliwość dalszej współpracy z Volkswagen Poznań