• Formula Student

  Zawody Formula Student to najbardziej prestiżowe zawody motoryzacyjne na świecie dla studentów uczelni technicznych. Co roku przyciągają na najsłynniejsze tory wyścigowe świata rzesze ambitnych i pełnych pasji młodych adeptów wyścigów

  Więcej

 • Bolid

  Poznajcie bliżej bolid Cybina, którym studenci w sezonie 2016/2017 rywalizowali na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Cybina – trzecia konstrukcja zespołu PUT Motorsport - przemyślana, dopracowana, niezawodna, o imponujących osiągach – to efekt dojrzałych inżynierskich decyzji, a także czerpania doświadczeń z poprzednich sezonów.

  Więcej

 • Zespół

  Nad Cybiną pracowało 35 osób podzielonych na 5 grup projektowych: silnik, zawieszenie, konstrukcję nośną, elektronikę oraz aerodynamikę oraz wspomagający działania działu technicznego marketing. Zadaniem działu technicznego jest zaprojektowanie komponentów, zamodelowanie ich, sporządzenie dokumentacji technicznej, a następnie wykonawstwo elementów i ich złożenie, natomiast marketing pełni zadania PR-owe, obejmujące także social media i stronę internetową, logistyczne, graficzne, udział w największych branżowych eventach, a także kontakt z mediami, a przede wszystkim z Partnerami projektu. Zespół pracuje jak średnie przedsiębiorstwo, co owocuje nauką organizacji, komunikacji, planowania, wyznaczania sobie zadań, w tym priorytetowych, a także podejmowania decyzji pod presją czasu, często w stresie, co sprawia, że bagaż doświadczeń, jaki zdobywają przy budowie bolidu wyścigowego, jest bezcenny. Ogromną wartością jest także kontakt z sektorem przemysłowym, co sprawia, że po zakończeniu studiów wkraczają na rynek pracy, w wymarzoną branżę automitove, jako wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie.

  Więcej

 • Galeria zdjęć, video, aktualności

  Cybina to dopiero 3 konstrukcja team’u – zważywszy na niekiedy ponad 20-letnie doświadczenie innych zespołów, z którymi PUT Motorsport rywalizuje na zawodach, to niewiele. Jednak już 3 lata wystarczyły, aby wkroczyć do światowej czołówki zawodów, czego potwierdzeniem jest bardzo udany start w zawodach Formula Student United Kingdom 2017 na torze Silverstone – 5 miejsce w klasyfikacji generalnej łączącej bolidy o napędzie spalinowym, jak i elektrycznym, oraz 3 miejsce w kategorii przyspieszenie na niemal 80 startujących bolidów – to nie tylko spełnienie marzeń, ale również zwieńczenie ciężkiej, 10-cio miesięcznej pracy. Sukcesy te nie tylko wynagrodziły trudy intensywnego sezonu, ale także zmobilizowały do jeszcze cięższej pracy – zbudowania czwartego bolidu o napędzie spalinowym, który będzie miał szanse na zdobycie światowego podium, a także równoległe działania nad rozwojem koncepcji bolidu o napędzie elektrycznym.

  Zobacz efekty prac inżynierów przyszłości. W galerii znajdziesz zdjęcia oraz filmy z realizacji tego niesamowitego projektu. Nie zabraknie oczywiście relacji z samych zawodów - sprawdż koniecznie!

  Więcej