Produkcja samochodów

Produkcja samochodów to złożony proces, w którym krok po kroku powstaje gotowy samochód. Droga, jaką pokonuje VW Caddy oraz VW Transporter , aby samodzielnie zjechać z linii montażowej, prowadzi przez Dział Budowy Karoserii, nowoczesną Lakiernię i Dział Montażu. W proces ten zaangażowani są tysiące ludzi oraz dziesiątki robotów.

 • Spawalnia

  W Dziale Budowy Karoserii tworzy się podstawę przyszłego samochodu. Wysoki stopień dokładności, bezpieczne procesy oraz rygorystyczne kontrole jakości stanowią przesłankę do zbudowania bezpiecznego i stabilnego samochodu.

  Więcej

 • Lakiernia

  Nowoczesna lakiernia w Zakładzie w Antoninku została oficjalnie oddana do użytku w maju 2001r. Większość procesów lakierniczych wykonywanych jest przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń i robotów. Ręcznie lakierowane jest wyłącznie wnętrze kabiny pojazdu oraz miejsca trudno dostępne.

  Więcej

 • Montaż

  Dział Montażu Volkswagen Poznań jest jednym z największych obszarów pod względem ilości pracowników. Montaż dwóch modeli Caddy i  Transportera  odbywa się w hali o pow. 29.000 m2 (powierzchnia ok. 5 boisk do piłki nożnej) na wspólnej linii montażowej o długości 1250 m. Linia montażowa podzielona jest na 3 podobszary.

  Więcej