Produkcja odlewów

W Odlewni Volkswagen Poznań powstają głowice do silników, odlewane w technologii grawitacyjnej oraz obudowy przekładni kierowniczej, wytwarzane w technologii ciśnieniowej.
Roczna produkcja wszystkich detali wynosi około  4 miliona sztuk. Dostarczamy komponenty dla większości marek koncernu Volkswagen.

Z tonażem na poziomie 30 000 ton rocznie jesteśmy drugą największą odlewnią w Koncernie i jedną z największych w Europie. 20% samochodów wyprodukowanych w koncernie Volkswagen AG jest wyposażona w głowicę z Poznania. Co piąta obudowa przekładni kierowniczej Grupy Volkswagen pochodzi z Ciśnieniowej Odlewni Volkswagen Poznań

  • Odlewnia grawitacyjna

    W obszarze tym produkowane są głowice cylindrowe, czyli część silnika spalinowego zamykająca od góry przestrzeń roboczą cylindrów, połączona z blokiem silnika. Odlewy kokilowe wytwarzane są ze specjalnego stopu aluminium zalewanego grawitacyjnie do metalowych form zwanych kokilami. W celu zmechanizowania i zautomatyzowania procesu odlewania kokile są zamontowane na specjalnych maszynach z napędem hydraulicznym tzw. kokilarkach. Kokilarki są ustawione przy piecach dozujących, do których płynny metal dostarcza się z Wytapialni.

    Więcej

  • Odlewnia ciśnieniowa

    Produkcja odlewów ciśnieniowych odbywa się w zautomatyzowanych stacjach do odlewania ciśnieniowego, które pracują przy zastosowaniu maszyn wtryskujących metal do formy pod ciężarem 1650t i 1350t. Głównym produktem należącym do tego obszaru produkcji jest obudowa kolumny kierowniczej, czyli rurowa obudowa przekładni kierownicy.

    Więcej